22 липня. Цей день в історії

1099 – хрестоносці утворили Єрусалимське королівство, Готфрід Бульйонський був обраний його головою.

1246 – італійський мандрівник, 65-річний францисканський чернець Джованні да Плано Карпіні першим із європейців дістався столиці монгольської імперії – Каракорума.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

1502 – до Лісабона повернулася португальська експедиція, у якій на посаді астронома брав участь Америго Веспуччі. Це плавання принесло йому славу першовідкривача Нового Світу, як тоді називали Південну Америку на південь від екватора.

1790 – у Франції націоналізовано майно церкви.

1819 – відбулася прем’єра п’єси Івана Котляревського “Наталка Полтавка”.

1894 – на трасі Париж-Руан завдовжки 126 км пройшла перша у світі автогонка. Із 21 екіпажу, допущеного до участі, першим до фінішу за 10 годин дістався граф де Діон на паровому засобі пересування. Втім журі вирішило, що ця конструкція мало придатна для дорожнього руху, і розділило головний приз між “Пежо” і “Панхард-Левассо”, які прийшли наступними

1910 – при пожежі в Ясній Поляні знищені рукописи Льва Толстого.

1918 – щоб запобігти потрясіння в економіці Росії, Раднарком випустив декрет про боротьбу зі спекуляцією.

1921 – український письменник Остап Вишня опублікував у газеті “Селянська правда” свій перший фейлетон.

1922 – заснування першого та найбільшого куреня старших пластунів “Лісові чорти”.

1927 – святкує свій день народження флагман італійського футболу клуб “Рома”.

1933 – американський льотчик Віллі Пост здійснив перший в історії одиночний переліт навколо земної кулі, який тривав 7 днів 18 годин та 49 хвилин. Віллі Пост пролетів близько двадцяти шести тисяч кілометрів.

1944 – засновано Міжнародний валютний фонд (кредитна організація при ООН, що надає грошові кошти країнам, що розвиваються при дефіциті державного бюджету, в обмін на виконання певних вимог).

1946 – був схвалений і прийнятий Статут Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дана подія відбулася на Міжнародній конференції охорони здоров’я (Нью-Йорк, 19-22 липня).

1952 – ухвалена конституція Польської Народної Республіки.

1959 – перший виліт пасажирського літака Ан-10, в його конструюванні брав безпосередню участь Олег Костянтинович Антонов (в конструкції були допущені деякі неточності, що призвело до кількох катастроф).

1983 – Дік Сміт першим облетів нашу планету на просто гелікоптері.

1986 – в британських державних школах скасовані тілесні покарання, відповідне рішення ухвалила палата громад англійського парламенту.

1997 – православна церква не може домогтися преференцій у Росії, так як Президент Борис Єльцин у цей день блокував ухвалення закону про релігії, що давав православному духовенству певні привілеї.

2002 – у США оголошено про найбільше на той час в історії країни банкрутство – скандально відомої телекомунікаційної компанії “Уорлдком”, авуари якої налічували понад сто мільярдів доларів. Згодом стало відомо, що менеджери фірми приховали збитки у сумі близько чотирьох мільярдів доларів. Після цього акції компанії знецінилися, внаслідок чого “Уорлдком” втратила ще близько 70 мільярдів

2011 – національна трагедія в Норвегії: вибух в Осло біля будівлі норвезького уряду (8 осіб загинули, безліч поранених) і стрілянина в молодіжному таборі на острові Утейя (68 осіб вбито і багато поранено).

22 липня народилися:

1596 – перший цар з роду Романових, Михайло Федорович Романов (династія Романових правила в Росії впродовж більше 300 років).

1713 – відомий французький архітектор Жак-Жермен Суффле (побудував церкву Сент-Женев’єв у Парижі, яка пізніше стала усипальницею видатних людей Франції).

1795 – французький математик, Габріель Ламі (розробив загальну теорію криволінійних координат).

1822 – Грегор Мендель, австрійський монах-августинець, один з основоположників генетики.

1854 – знаменита українська актриса Марія Заньковецька (похована на Байковому кладовищі в Києві).

1887 – німецький фізик, лауреат Нобелівської премії 1925 Густав Герц.

1891 – український байкар і публіцист, Сергій Пилипенко (був розстріляний під час проведення репресій більшовиками серед інтелегенції на Україні).

1895 – геніальний радянський авіаконструктор, творець реактивних літаків Су, Павло Осипович Сухий.

1946 – Мірей Мат’є, французька співачка вона була визнана спадкоємицею великої Едіт Піаф.

1947 – американський кіноактор Денні Гловер (став відомим завдяки виконанню однієї з головних ролей у стрічці “Смертельна зброя”, там же брав участь ще один актор Денні Гловер).

1951 – Олег Газманов, співак і композитор, автор пісень.

1962 – талановитий український художник Віктор Дейсун.

1966 – російський актор і навіть священик, зірка знаменитого комедійного серіалу “Інтерни”, Іван Охлобистін.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!