22 листопада. Цей день в історії

1497 — Васко да Гама обігнув мис Доброї Надії.

1675 — Оле Крістенсен Ремер представив в Паризьку академію звіт про визначення швидкості світла (коротко суть: швидкість розповсюдження електромагнітної взаємодії у вакуумі — фундаментальна фізична стала, прирівняна до c =299 792 458 м/с.)

1975 — Коронація 37-річного Хуана Карлоса Бурбона, що став королем Іспанії після смерті диктатора-батька Франсиско Франко.

1906 — на Міжнародній конференції з радіотелеграфії в Берліні прийнято рішення про використання сигналу SOS (…—…) в якості заклику про допомогу.

1917 — в Канаді утворена Національна хокейна ліга, тоді вона складалася з п’яти клубів – «Монреаль Канадієнз», «Монреаль Марунз», «Торонтареназ», «Оттава Сенаторз» і «Квебек бульдогз».

1918 — у Польщі проголошена республіка.

1960 — Запорізький завод «Комунар» (тепер — АТ «АвтоЗАЗ») випустив першу партію малолітражних легкових автомобілів «Запорожець».

1963 — о 12-30 в центрі Далласа (штат Техас) Лі Харві Освальд зробив три постріла з шостого поверху складу підручників, влучивши в президента США Джона Кеннеді і губернатора Техасу Джон Коннолі, котрий його супроводжував, що проїжджали містом у відкритому автомобілі.

1968 — «Бітлз» випустили «The White Album».

1986 — Майк Тайсон став наймолодшим чемпіоном світу з боксу серед професіоналів у надважкій ваговій категорії.

1988 — у присутності членів конгресу і журналістів на авіазаводі №42 в місті Палмдейл (штат Каліфорнія) було вперше продемонстровано публіці бомбардувальник-невидимку B-2, виготовлений компанією Northrop.

1990 — Відставка з поста прем’єр-міністра легендарної особистості Англії ХХ століття — 65-річної Маргарет Тэтчер («Залізна леді»).

1990 — у Києві завершено зведення найвищої у світі піраміди з пробок для пляшок. Команда з 11 чоловік під керівництвом Євгена Лепехова за п’ять днів виготовила конструкцію висотою 70 сантиметрів і площею 4 на 4 метра, в якій в 129 рядів було викладено 362194 пробки.

1993 — Вірменія ввела свою національну валюту — драм.

22 листопада народилися:

1722 — Народився Григорій Сковорода, найвидатніший український просвітитель-гуманіст, та філософ. Ім’ям Сковороди названо село Сковородинівка, Золочівського району на Харківщині; вулиці у Києві, Харкові, Полтаві, Одесі та інших містах; Харківський педагогічний інститут та Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди носять ім’я Сковороди. Іменем філософа названо також Інститут філософії НАН України.

1869 — Андре Жид, французький письменник («Підземелля Ватикана», «Фальшивомонетники»), лауреат Нобелівської премії (1947).

1890 — Шарль де Голль, французький військовий та політичний діяч. Після відставки та смерті де Голля всесвітня непопулярність залишилась в минулому, його визнають перш за все як значну істористичну постать, національного лідера, такого, як Наполеон І. Хоча більшість французів згадують його як генерала де Голля, неприязнь до цієї постаті виникає хіба що у лівих.

1943 — Біллі Джин Кінг, американська тенісистка, 20-разова переможниця Уімблдонського турніру, включаючи одиночний розряд.

1952 — Савік Шустер, журналіст з канадським і італійським громадянством, автор і ведучий програми «Шустер live» на ТРК Україна, засновник ТОВ «Савік Шустер Студіос». Володіє мовами: литовською, російською, англійською, французькою, італійською, івритом, німецькою, розуміє та трохи говорить українською.

1962 – Віктор Пелевін, прозаїк 90-х, автор збірки оповідань «Синій ліхтар» (мала Букерівська премія, 1993), повістей «Омон Ра», «Життя комах», «Жовта стріла». Перекладач Карлоса Кастанеди та Артура Макіна.

1967 — Борис Беккер, німецький тенісист, наймолодший переможець Уімблдону, переможець US Open Australian Open.

1984 — Скарлет Йохансон, американська кіноакторка. Отримала визнання завдяки ролям в фільмах «Світ примар» та «Труднощі перекладу», за які отримала «Золотий глобус» у 2003 році.