23 квітня. Цей день в історії

В цей день, 23 квітня, відзначають Всесвітній день книжки та авторського права. ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури в пам’ять померлих в цей день в 1661 році письменників світового масштабу Мігеля Сервантеса, Уільяма Шекспіра і Лопе де ла Вега. Традиція святкування Дня книжки народилася у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Сьогодні Всесвітній день книжки святкують у 190 країнах світу. До речі саме в цей день у Києві відкрився музей книжки.

1889 рік — у листі братові Олександру російський драматург Антон Чехов ужив фразу, що стала крилатою: «Стислість — сестра таланту».

1896 року в Нью-Йорку відбувся перший в Америці кіносеанс.

1932-й — у Стратфорді-на-Ейвоні відкрили Королівський Шекспірівський театр, який тепер проводить шекспірівські фестивалі.

В 1954 році НБА запровадила правило 24 секунд, протягом яких команда, що володіє м’ячем, має виконати кидок у кошик.

1956 — Відбувся перший концерт Елвиса Преслі в Лас-Вегасі, штат Невада.

У 1964-му в СРСР утворено фірму грамофонних платівок «Мелодія».

1967 рік — перший офіційно визнаний випадок загибелі радянського космонавта. В цей день було здійснено перший експериментальний запуск космічного корабля «Союз-1», пілотованого Володимиром Комаровим. Капсула з космонавтом згоріла в атмосфері при поверненні на Землю.

В цей день народилися

1693 — Вільям Кеслон, англійський гравер, типограф. Розроблені ним шрифти стали основою малюнка багатьох сучасних.

1891 року — Сергій Прокоф’єв, радянський композитор. Автор восьми опер, семи балетів, семи симфоній та численних камерно-інструментальних творів, а також музики до кінофільмів («Ромео і Джульєтта», «Олександр Невський», «Попелюшка», «Петя і вовк»).

В 1918-му народився Георгій Віцин, радянський кіноактор.

1920 рік — Григорій Тютюнник, український письменник, прозаїк, поет (роман «Вир»).

1923-го народився Василь Земляк (Вацик), український письменник і сценарист («Лебедина зграя»).

1979-й — Лаурі Юлонен, фінський музикант і співак, лідер поп-групи «Расмус».