23 серпня. Цей день в історії

1305 — ідеолог і активний учасник боротьби за незалежність Шотландії Вільям Уоллес був страчений в Лондоні (на підставі фактів з його життя було знято відомий фільм «Хоробре серце» з Мелом Гібсоном в головній ролі).

1866 — Австрія та Пруссія уклали Празький мир: в результаті австрійці відмовилися від планів щодо об’єднання німецьких держав під своїм началом.

1921 — розпочалася битва при Сакарьї між грецькими та турецькими військами (була частиною війни за незалежність Туреччини).

1939 — СРСР та нацистська Німеччина уклали Договір про ненапад (увійшов в історію як пакт Молотова-Ріббентропа).

1948 — в Амстердамі (Нідерланди) створено Всесвітню Раду церков — міжнародна організація, що об’єднує близько 400 мільйонів християн з усього світу.

1962 — відбувся перший прямий телеміст Європа-США.

1975 — відбулося відкриття Харківського метрополітену.
23 серпня народилися:

1908 — французький прозаїк і драматург Артюр Адамов (доля його трагічна: довгий час пив, потім брав наркотики і врешті-решт пішов з життя, прийнявши смертельну дозу барбітуратів).

1912 — зброяр Олексій Судаев (сконструював пістолет-кулемет ППС-43).

1913 — у Копенгагені (Данія) відкрито пам’ятник Русалочці — героїні казки Ганса Христіана Андерсена.

1931 — американський мікробіолог Хамілтон Сміт (лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицині 1978 за «відкриття рестрикційних ферментів та їх використання для вирішення проблем молекулярної генетики»).

1932 — український художник-мультиплікатор Давид Черкаський («Пригоди капітана Врунгеля», «Лікар Айболить», «Острів скарбів»).

1933 — американський хімік Роберт Керл («за відкриття фулеренів» отримав Нобелівську премію).

1965 — Роджер Евері, американський сценарист, продюсер і кінорежисер. Лауреат премії «Оскар» за найкращий оригінальний сценарій до фільму «Кримінальне чтиво»

1968 — британський музикант і автор пісень Рінго Старр залишив культову групу «The Beatles».

1978 — баскетболіст клубу «Лос Анджелес Лейкерс» Кобі Брайант (відомий своєю надрезультативною грою).

Добавить комментарий