26 листопада. Цей день в історії

1394 – Місто Сеул стає столицею Кореї.

1901 — У Львові студенти виступили з вимогою створення українського університету.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

1918 — Ухвалення декрету про наукові, музичні, літературні та інші твори. Згідно нього, всі опубліковані, а також і неопубліковані твори визнавалися надбанням РРФСР.

1922 – британські археологи лорд Карнарвон і Говард Картер стали першими за останні 3 тисячі років людьми, що увійшли в усипальницю єгипетського фараона Тутанхамона.

1944 — в Мукачевому ухвалено маніфест про возз’єднання Закарпаття з Радянською Україною.

1959 – закінчився невдачею старт американського космічного апарату серії «Піонер». Апарат упав в Атлантичний океан.

1965 – був запущений перший французький супутник “Asterix”. З космодрому на півдні Алжиру в пустелі Сахара, Франція запустила штучний супутник “Asterix-1” масою 42 кілограми, виведений на орбіту ракетою “Diamant-A”, і стала третьою у світі космічною державою. І супутник і ракета-носій були створені в Національному центрі космічних досліджень (CNES), створеному в 1962 році за ініціативою президента Шарля де Голля.

1966 – в Бретанії (Франція) президент Шарль де Голль урочисто відкрив першу в світі приливну електростанцію.

1968 — Сесія Генеральної Асамблеї ООН схвалила Конвенцію про незастосування терміну давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства.

1976 — Від католицької церкви поступила відмова щодо встановлення католицизму державною релігією Італії.

1977 — У Львові відкрито пам’ятник першодрукареві Івану Федорову.

1988 — відбувся старт пілотованого космічного апарату «Союз ТМ-7» з міжнародним екіпажем.

2005 – введення дня пам’яті жертв голодомору 1932—1933 років (відзначається кожної останньої суботи листопада).

26 листопада народилися:

1858 — Іван Загорський, український актор. Працював у театральних трупах М. Кропивницького, П. Саксаганського, М. Садовського, І. Карпенка-Карого.

1882 — Григорій Шерстюк, український мовознавець, педагог, журналіст, засновник першого українського педагогічного видавництва «Український учитель» та першого українського педагогічного журналу «Світло».

1888 — Нестор Махно, анархо-комуніст, лідер анархістського руху в 1917—1921 років, керівник повстанських загонів. Неперевершений тактик ведення партизанської війни.

1894 — Норберт Вінер, американський математик-теоретик і прикладний математик. Творець основ кібернетики, пов’язаних із теорією інформації та теорією керування («батько кібернетики»). Праці з теорії ймовірностей та ін.

1903 — Олексій Панкратьєв, український кінооператор. Зняв стрічки: “Тарас Трясило”, “Шкурник”, “Штурм землі”, “Фата моргана”, “Богдан Хмельницький, “Олександр Пархоменко”, “Подвиг розвідника”, “Шельменко-денщик” та ін.

1939 — Тіна Тернер, американська рок-співачка та актриса. Володарка восьми премій Греммі. За свій артистизм, темперамент і сценічну виразність вона носить титул “Королеви рок-н-ролу”.

1948 — Галина Прозуменщикова, українська радянська спортсменка. Олімпійська чемпіонка з плавання (1964; була першою радянською спортсменкою, котра завоювала олімпійське золото у цьому виді спорту); Рекордсменка світу 1964 – 67 рр.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!