31 грудня. Цей день в історії

1600 – створена Британська Ост-Індійська компанія (акціонерне товариство, що отримало великі привілеї для торгових операцій в Індії; фактично королівський указ надав компанії монополію на торгівлю в Індії).

У 1695 році  – в Англії введено податок на вікна.   Щоб не платити, багато хто з жителів просто заклали їх цеглою.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У 1807-му празький професор-політехнік Франтішек Йозеф Герстнер представив перший в Європі проект будівництва кінної залізниці від Чеське-Будейовіце до Лінца. Дорогу було збудовано в 1824-32 роках, вже після того, як в Англії між Стоктоном і Дарлінгтоном було введено в дію першу пасажирську залізницю з локомотивом на паровій тязі.

1899 – початок ефемерідного часу (ідеально рівномірна шкала часу, введена за рішенням 8 з’їзду Міжнародного Астрономічного Союзу).

1942 – війська Сталінградського фронту повністю розгромили 4-ю румунську армію й завдали важкої поразки 4-й німецькій танковій армії.

1942 – “Бій у Баренцевому морі” або “Новорічний бій” між британськими кораблями, що входили до складу арктичного конвою JW-51B і німецькими рейдерами. Результатом бою стала відставка німецького адмірала Редера.

1966 – землетрус силою 8 балів на британських островах Санта-Крус у Океанії.

1968 – перший у світі політ надзвукового пасажирського літака Ту-144. Поряд з Конкордом Ту-144 є першим із двох надзвукових авіалайнерів, які коли-небудь використовувалися авіакомпаніями для комерційних перевезень.

Цього дня народилися

1378 – Альфонсо де Борджа, згодом Папа Римський Калікст III (1455-1458).

1858 – Вінцас Кудирка, автор литовського національного гімну.

1869 – Анрі Матісс, французький художник, скульптор, графік, майстер декоративного мистецтва, один з найоригінальніших представників образотворчого мистецтва початку 20 століття.

1877 – Гнат Хоткевич, український письменник, історик, композитор, мистецтвознавець, етнограф, педагог, театральний і громадсько-політичний діяч.

1930 – Анатолій Кузнєцов, радянський і російський актор театру і кіно, народний артист РРФСР (найвідоміша роль – Сухов у фільмі «Біле сонце пустелі»).

1937 – Ентоні Хопкінс, британський актор. Вважається одним з кращих кіноакторів, відомий по кінематографічному образу серійного вбивці доктора Ганнібала Лектера, втіленому у фільмах «Мовчання ягнят», «Ганнібал» і «Червоний дракон».

1965 – Віктор Павлік, український співак, народний артист України (пісні «Шикидим», «Анна-Марія» та багато інших).

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!