Майже 400 мешканців Дніпропетровська не зможуть виїхати за межі України через борги

Про це під час прес-конференції повідомив заступник міського голови Михайло Лисенко. «Департаментом комунального господарства та капітального будівництва міськради розроблена програма по стягненню заборгованостей за житлово-комунальні послуги. Зроблено достатньо велику роботу і вже маємо перші результати – 385 мешканців нашого міста не можуть виїхати за межі України через великі борги. Маємо відповідні рішення. Тепер люди, покидаючи кордони країни і проходячи прикордонний контроль, нехай думають чи дозволять їм це зроби, чи ні» — наголосив Михайло Лисенко.

Він пояснив, що стягнення заборгованості проходитиме виключно в правовому руслі. Це жодним чином не торкнеться тих людей, які дійсно за тих чи інших реальних причин не можуть платити.

«У нас є категорія громадян, яким дійсно важко платити за житлово-комунальні послуги, але вони регулярно це роблять – пенсіонери і молоді родини з дітьми. Парадоксально, але злісними неплатниками є люди, які можуть плати, але цього не роблять, маючи, наприклад, борг перед «Дніпроводоканалом» у 25-30 тисяч гривень. Мова йде саме про таких злісних неплатників, які не платять роками, а не про боржників з боргом 800 гривень. Мінімальна сума боргу, яка потрапила до цифри 385, складає 8 тисяч гривень. Зазначу, що до кількості 385 не попав жоден пенсіонер, студент, малозабезпечені або соціально незахищені», — зазначив заступник міського голови.

Під час прес-конференції Михайло Лисенко також озвучив борги населення перед комунальними підприємствами. КП «Дніпроводоканал» містяни заборгували 176 мільйонів гривень, КП «Дніпропетровські міські теплові мережі» — 319 мільйонів гривень, «Теплоенерго» — 63 мільйони гривень, «Коменергосервіс» — 65 мільйонів гривень, «Теплотранс» — 47 мільйонів гривень. Борг містян перед житлово-експлуатаційними підприємствами (КЖЕПами) складає 170 мільйонів гривень. «Це колосальна сума коштів, львину долю яких складають борги хронічних неплатників, які не платять півроку, рік і довше. У них девіз, як правило, один – не платив і платити не буду», — наголосив Михайло Лисенко. Для усіх дніпропетровців він нагадав, що  існує і працює система реструктуризації боргу, тобто розбивка оплати боргів рівними частинами протягом певного періоду.

Добавить комментарий