5 правил безпечного онлайн-шопінгу

Незважаючи на те, що покупками через Інтернет у 2016 році вже навряд чи можна когось здивувати, багато людей до сих пір мало дбають про свою безпеку і заходять на сайти інтернет-магазинів як до гастроному.

Користуючись цим, різноманітні шахраї розробили чимало схем обдурення довірливих покупців. Перераховувати їх сенсу немає — людська хитрість не знає меж, і буквально щомісяця з’являються все нові і нові способи порівняно чесного відбирання грошей у населення. Пропонуємо ознайомитися з простими правилами безпеки покупок онлайн, які допоможуть вам не залишитися з носом.

  1. Ознайомтеся з репутацією магазину

Яким би барвистим і зручним не був сайт продавця, саме по собі це ще ні про що не свідчить. Перше, що вам слід зробити, — перевірити доменне ім’я. Зробити це можна через один з багатьох сервісів, що дозволяють дізнатися історію реєстрації сайту, наприклад, http://leader.ru/secure/. Якщо домен зареєстрований зовсім недавно на незрозумілому хостингу за кордоном, а прізвище продавця не збігається з прізвищем реєстратора і викликає питання, то це вже повинно вас насторожити.

Крім того, зверніть увагу на кількість рекламних банерів і спливаючих вікон на сайті. Якщо їх надто багато або реклама явно не збігається з профілем магазину, то біжіть звідти. Великі ресурси не будуть займатися такими речами, тому що і так мають хороший прибуток від інтернет-торгівлі, а ось шахрай буде викачувати зі свого сайту максимальні суми грошей. Ще й вірусів ризикуєте нахапатись.

  1. Перевірте відгуки про продавця

Тільки, звісно ж, не ті, які він сам розміщує у себе на сайті. Навіть на сторінках інтернет-магазинів, які торгують різноманітними чудо-таблетками від всіх хвороб, ви прочитаєте чимало дивовижних історій зцілення від «вдячних клієнтів». Звичайно, таки відгуки — чистої води вигадки самого продавця. І грішать цим не тільки шахраї, але і звичайні бізнесмени, які хочуть підняти продажі.

Насторожено варто також ставитися до відгуків на великих інтернет-магазинах і інтернет-аукціонах. Адже аккаунт продавця з хорошою репутацією і рейтингом можна просто купити у його власника. Так само, рейтинги в соціальних мережах можна піднімати штучно.

Те, що перевіряти варто обов’язково, — повідомлення на форумах і спеціалізованих майданчиках для відгуків. Не полінуйтеся загуглити назву компанії або ім’я продавця, і переглянути хоча б пару-трійку перших сторінок в пошуковій системі. Можливо, ви дізнаєтеся про продавця щось таке, що змусить ваз різко передумати з ним співпрацювати.

  1. Порівняйте ціни на товар у різних продавців

Не довіряйте надто заниженим цінам. З одного боку, товар в Інтернеті майже завжди буде дешевше, ніж в звичайному магазині, адже власникові не треба платити за оренду приміщення, наймати охорону, прибиральників, оплачувати комунальні рахунки. Так що в остаточному підсумку це виходить вигідно і продавцеві, на плечі якого лягає менше витрат, і покупцеві, якого радує низька ціна.

Але, з іншого боку, напоготові треба бути в будь-якому випадку. Якщо ви помітили, що у конкретного продавця ціна істотно (на 20-30% і більше) нижче, ніж у інших, то, швидше за все, це просто шахрай, який закинув вудку і чекає, коли хтось клюне на його «щедру» пропозицію. Або, в крайньому випадку, продавець справжній, та ось тільки товар — дешева підробка. І ваші довгоочікувані кросівки, які ви так вдало знайшли за вигідною ціною, розклеяться через пару тижнів просто під час прогулянки.

  1. Не погоджуйтеся на високу або повну передплату

Якщо, звичайно, це не якийсь шановний продавець, з яким ви або ваші знайомі вже мали справу. Так склалося, що за передплатою працює дуже багато інтернет-магазинів. Причин тому безліч. Наприклад, у продавця немає складу або він дуже малий, тому для того, щоб продати річ вам, її спочатку потрібно замовити у виробника. При цьому сам продавець може бути кришталево чесною, майже святою людиною, який все вам вишле згідно домовленістю. Але поки не вишле – не дізнаєтесь. А ніякого письмового договору між вами і продавцем немає, так само як немає ні чека, ні накладної. Так що вам залишається лише сподіватись на чужу чесність. Крім того, продавець може банально надіслати вам неякісний або інший, куди більш дешевий товар.

Тому, замовляючи щось в певному інтернет-магазині вперше, не погоджуйтесь на занадто високу або повну передоплату. Якщо продавець наполягає і відмовляється співпрацювати на інших умовах — шукайте товар в інших місцях.

  1. Заведіть окрему банківську карту для покупок через Інтернет

І ніколи не тримайте на ній гроші, крім тих, які потрібні вам для найближчої онлайн-покупки. Шахраї намагаються «надути» покупців не тільки отримавши гроші за неіснуючий товар, але і вивідавши дані картки клієнта, щоб обчистити його до кінця. Для цього вони можуть дзвонити вам, представляючись банком або спробувати дізнатися дані карти під час переказу грошей. Методів маса. Головне — тримайте свою основну карту в секреті. А в Інтернеті розплачуйтеся окремої карткою, на рахунку якої більшу частину часу великих сум не буде. Багато хто вважає це зайвим запобіжним засобом, але він врятував вже чимало людей від шахраїв і завжди працює на сто відсотків.

Добавить комментарий