5 років за гратами проведе харків’янин за крадіжку оптичного кабелю та телекомунікаційного обладнання

В результаті злочинних дій зловмисників абоненти операторів дуже часто залишаються без доступу до мережі інтернет, кабельного телебачення та стаціонарного телефонного зв’язку. Крадії позбавляють мешканців будинків можливості користування ліфтовим обладнанням та електромережою, що вносить збій у нормальний ритм життя громадян України. Але грабіжників це не турбує, оскільки здебільшого їхня діяльність залишається безкарною.

Адже трапляються випадки, коли справедливе покарання наздоганяє злочинців. Так, наприкінці минулого року Червонозаводським районним судом м. Харкова винесений вирок харків’янину, який протягом тривалого часу скоював крадіжки телекомунікаційного, ліфтового обладнання та оптичного кабелю різних підприємств. Від рук зловмисника найбільше постраждали компанії ВОЛЯ (ТОВ «Телесвіт»), ПАТ «Укртелеком», ПАТ «Укрзалізниця»,  КП «Харківводоканал», КП «Жилкомсервіс» м. Харкова та інші. Збитки від безвідповідальної діяльності крадія становлять більше 75 тисяч гривень.

У ході досудового слідства було зібрано докази по 40 епізодах злочинних дій цієї особи,  яка неодноразово судима за аналогічні корисливі злочини.  Під час слухання судової справи  підсудний визнав свою провину в інкримінованих  йому злочинах та розкаявся в скоєному. Однак, зважаючи на неодноразові кримінальні провадження, маючи не зняту та не погашену судимості, вчинення великої кількості злочинів, завдання матеріальної шкоди  великих розмірів, особа характеризується  як суспільно-небезпечна, яка не бажає становитися на шлях виправлення та перевиховання. Тому суд призначив покарання в вигляді позбавлення волі терміном  на 4 роки 6 місяців.

Оператори та телекомпровайдери регулярно стикаються з фактами крадіжок їхнього телекомунікаційного обладнання. Разом з тим, постійні звернення компанії ВОЛЯ до правоохоронних органів та посилені заходи безпеки протягом 2018 року, призвели до зменшення випадків крадіжок на мережі компанії.

Компанія ВОЛЯ буде й надалі боротися із наслідками дій злочинців, що завдають шкоди мережі та засмучують абонентів та звертається до громадян з проханням негайно повідомляти про будь-які протиправні дії щодо телекомунікаційних мереж або обладнання в поліцію, а також співробітникам компанії на e-mail: stopcrime@volia.com.

Захистимо наш домашній Інтернет разом!