6 березня. Цей день в історії

У 1899 році німецький хімік Фелікс Гоффманн отримав патент на аспірин. Півтора року перед цим, намагаючись знайти ліки для свого батька, хворого ревматизмом, він відкрив лікувальні властивості ацетилсаліцилової кислоти.

В 1902 році брати Падрос та Хуліан Паласіоси заснували футбольний клуб “Мадрид”. У 1920 році король Іспанії присвоїв клубу королівський титул, а назва змінилась на “Реал” (Мадрид). Нині “Реал” —один з найвідоміших і найсильніших клубів Іспанії і світу.

1913 рік — у газеті Сан-Франциско вперше в пресі згадане слово “джаз”.

1939-й — у Києві відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку.

У 1991-му засновали Національний Олімпійський Комітет України.

6 березня 1992 року в день народження італійського скульптора Мікеланджело тисячі комп’ютерів по всьому світу стали жертвами нового масового вірусу “Мікеланджело”.

Цей вірус активізується лише 6 березня і знищує інформацію на гнучких і жорстких дисках. Збитки завдані всіма вірусами в 1992 році оцінюються спеціалістами в 1 мільярд доларів.

2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Державний гімн України”.

Таким чином після 6 березня 2003 року цим законом встановлено, що урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України. А також музичне виконання гімну здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.

Цього дня народилися

У 1475 році — Мікеланджело (Людовіко Буонаротті Сімоні), італійський художник (“Сикстинська капела”), скульптор (“Давид”), архітектор (собор Св. Петра у Римі), поет епохи Високого Відродження.

1928 року народився Габріель Гарсіа Маркес, колумбійський письменник. Серед найвідоміших робіт — “Полковнику ніхто не пише”, “Осінь патріарха”, “Хроніка оголошеної смерті”, “Сто років самітності”, лауреат Нобелівської премії (1982 року).

1937-го народилася Валентина Терешкова, російська космонавтка. Перша в світі жінка-космонавт, а також перша в російській армії жінка-генерал.

Здійснила 163 стрибки з парашутом. 16—19 червня 1963 року здійснила політ у космос на кораблі “Восток-6”. Тривалість польоту становила 2 доби 22 години 50 хвилин. Політ перенесла досить важко. Це, напевно, стало однією з причин того, що наступний політ жінки в космос відбувся тільки через 19 років.

У 1972-му народився Шакіл О’Ніл, американський баскетболіст (“Клівленд Кавальерс “), один з кращих баскетболістів за всю історію НБА.

Джерело ТСН.