7 липня. Цей день в історії

7 липня в Україні святкують День працівника природно-заповідної справи. Також цього дня у 1881 році вперше надрукована казка Карло Коллоді «Піноккіо» (Рим, «Журнал для дітей»).

1891 року компанія «Амерікан експрес» запатентувала дорожні чеки, які були прообразом сучасних кредитних карток.

1938 рік — у Ленінграді дослідний телецентр показав в ефірі двогодинний концерт. Це була перша в СРСР телепередача.

1981 року відбувся перший переліт через Ла-Манш літака на сонячній батареї. Сконструйований американцем Полом Маккреді літальний апарат піднявся в повітря з аеродрому біля Парижа, відтак пілот Стівен Птачек подолав відстань 258 км із середньою швидкістю 48 км/год і приземлився на англійській військово-повітряній базі в Кенті.

У 1988 році у Львові створили Українську Гельсінську спілку.

7 липня народилися

У 1910 році — Луїш дос Сантос Барбоса, бразильський музикант, один із найвідоміших музикантів і співаків у стилі самба. Відомий також використанням солом’яного капелюха як ударного інструмента, застосуванням жартів та частих розмовних частин у співі («самба-ді-бреке»).

1922 року народився П’єр Карден, французький модельєр. Працював у Крістіана Діора, а згодом заснував власний будинок моди. Один із першопрохідців стилю унісекс, авангардист від моди. У 1960 році саме Карден порушив традиційний підхід до моди як мистецтва для жінок, створивши першу колекцію чоловічого одягу. Він запатентував понад 500 винаходів, наприклад, кольорові панчохи і високі чоботи, міні-сарафани, фривольні краватки «в квітку», довгі піджаки без коміра і вузькі штани на ґудзиках.

1948 рік — Володимир Аленіков, російський радянський кінорежисер, автор журналу «Єралаш» і фільму «Пригоди Петрова і Васєчкіна».

Добавить комментарий