8 квітня. Цей день в історії

Сьогодні, 8 квітня, відзначається Великдень — найголовніше церковне свято. День Воскресіння Христового є символом вічного Життя, перемоги над Смертю та очищення від гріхів.

1766 рік — у США запатентована пожежна драбина.

У 1820-му грецький селянин Ергос Кедротас з острова Мілос виявив на своїй землі античну статую, яка сьогодні прикрашає Лувр і відома всьому світу як Венера Мілоська.

1853-го відкривається перший офіційно зареєстрований шаховий клуб.

В 1930 році на екрани вийшов кінофільм Олександра Довженка «Земля». Фільм О. Довженка «Земля» є одним з найбільш відомих українських фільмів. Довженко з подивом дізнався, що фільм має грандіозний успіх у Європі у той час як його заборонено в Україні. Після прем’єри у Берліні про Олександра Довженка з’являється 48 статей, у Венеції італійські кінематографісти називають Довженка «Гомером кіно». А ось у Радянському Союзі стрічку реабілітують лише у 1958 році після міжнародного референдуму у Брюсселі, де він увійде до числа 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно.

1971 року біля Лондона відбувся перший Світовий конгрес циган (ромів), який встановив циганські гімн і прапор. Національний прапор циганів: верхня частина — синя (символізує небо), нижня — зелена (символізує траву), посередині — червоне колесо (символ вічної дороги).

1947 рік — фіксується найбільша пляма на Сонці (до 18 мільярдів квадратних кілометрів).

В цей день народилися

1882 року — Дмитро Дорошенко, український політичний діяч, історик, публіцист, літературознавець, бібліограф. Засновник «Просвіти» на Катеринославщині.

У 1938 році — Кофі Аннан, Генеральний секретар ООН.

1955 рік — Олександр Чівадзе, грузинський футболіст.

Цього дня померли

1835 — Вільгельм фон Гумбольдт, німецький філолог, філософ.

1973 — Пабло Пікассо, іспанський художник.

1984 — Петро Капиця, радянський фізик, нобелівський лауреат.