8 січня. Цей день в історії

У 1297 році  Монако стало незалежною державою. Політичний біженець із Генуї Франческо Грімальді разом із кількома надійними партнерами в одязі ченців піднялися на величезну скелю, що виходить у Середземне море неподалік Ніцци, і вмовили захисників місцевого замку прихистити їх на ніч. Опинившись усередині, вони зірвали з голів капюшони, захопили замок і частину узбережжя, зробивши його своєю власністю — князівством Монако, яким відтоді правлять Грімальді.

1642 – помер Галілео Галілей, італійський мислитель, засновник класичної механіки, фізик, астроном.

1656 рік  — у голландському місті Гарлем вийшов перший номер газети «Гарлемський вісник», яка видається і досі. Це найстаріше з періодичних видань, що існують сьогодні.

У 1851 році французький фізик Жан Фуко завдяки сконструйованому ним апарату довів, що земля обертається.

1861 – у Росії вийшов перший номер журналу «Вокруг света» — найстарішого радянського і російського науково-популярного та країнознавчого журналу.

1889 року учений Герман Холлеріт із Нью-Йорка запатентував табулюючу машину, яка була використана під час перепису населення в країні.

1965 – помер Володимир Сосюра, український письменник, поет-лірик.

Цього дня народилися

В 1935-му — Елвіс Преслі, визначний американський співак і актор. Найуспішніший виконавець популярної музики XX ст. (рокабілі, рок-н-рол, госпел, кантрі, блюз), «король рок-н-ролу».  Автор 149 (рекорд!) пісень, які потрапляли в гарячу десятку журналу «Біллборд». Загалом у світі продано понад мільярд його платівок і компакт-дисків.  Елвіс — найбагатший із покійних знаменитостей (згідно з даними «Форбс»).

1935 – народився Василь Симоненко, український поет, журналіст, шістдесятник

1935 – народився Елвіс Преслі, американський співак і актор, «король рок’н’роллу»

1947 – народився Девід Боуї, англійський рок-музикант і актор .

1975 року народилася Олена Грушина, українська фігуристка. Виступала у танцях на льоду в парі з Русланом Гончаровим (одружилися в 1995 році).  Найкраща спортсменка України 2006 року (разом із Гончаровим).