9 вересня. Цей день в історії

9 вересня 1850 р. — США поповнилися 31-м за рахунком штатом, ним стала Каліфорнія. 1926 — у США була заснована телекомпанія Ен-бі-сі (NBC) одна з найбільших телекомпаній США.

1932 — історична область Іспанії Каталонія добилася від іспанського уряду широких прав на автономію.

1984 — Канада удостоїлася візиту з боку Папи римського Іоанна Павла II.

1999 — з ініціативи лівійського лідера Муаммара Каддафі була створена Організація Африканського Єдності (ОАЄ) (20 жовтня 2011 Муаммар Каддафі був убитий, а в Лівії змінився політичний лад, слід зазначити що війна в Лівії пов’язана в першу чергу з перерозподілом енергетичних ресурсів країни).

Цього дня народилися

214 — римський імператор Авреліан (один з найуспішніших солдатських імператорів, зумів силою повернути в риси Римської імперії бунтівні Галльську імперію і Пальмірському царство).

1769 — письменник і поет, основоположник нової української літератури Іван Котляревський.
1828 — знаменитий російський письменник і філософ Лев Миколайович Толстой (один з ідеологів ненасильницького опору, його ідеї зробили сильний вплив на Махатму Ганді та Мартіна Лютера Кінга).

1908 — знаменитий італійський письменник Чезаре Павезі (головною темою його творчості є людська самотність, відчуття власної неспроможності, нереальності життя).

1920 — драматург і кіносценарист Афанасій Дмитрович Салинська.

1930 — знаменита радянська кіноактриса Надія Румянцева (зіграла головну роль в безсмертних фільмах Дівчата, Королева бензоколонки, Одруження Бальзамінова).

1945 — український геополітик Володимир Дергачов Олександрович (його праці присвячені проблемам глобалістики та геоекономіки).

1960 — англійський кіноактор Х’ю Грант (в основному знімається в романтичних комедіях і мелодрамах).

Добавить комментарий