Сім нових об’єктів поповнили спадщину ЮНЕСКО (фото)
Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вніс сім нових об’єктів у список Всесвітньої спадщини. Присутність в цьому списку забезпечує захист історичних та культурних об’єктів, як це передбачено міжнародними договорами, повідомляє expres.ua.
Пропонуємо вам ознайомитися з новими об’єктами, які внесені до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Стародавнє портове місто Кальхат, Оман
Місто Кальхат – найстаріше оманське місто на узбережжі Індійського океану. У Кальхаті безліч цінних археологічних об’єктів: руїни древніх ринків, мечеть і фортеця. Як визнали в ЮНЕСКО, місто свідчить про тісний зв’язок між Аравійським півостровом і рештою світу.
Таємні християнські церкви в Нагасакі, Японія
Вони розташовані на острові Кюсю, де всього 10 сіл, фортеця і собор. Все це спорудили ще в XVIII-XIX століттях. Зауважимо, що тоді християнство в Японії було під суворою забороною і за віру легко можна було поплатитися життям.
Ар-деко і готична архітектура в Мумбаї, Індія
Як відзначають в ЮНЕСКО, ці напрямки в архітектурі демонструють два різних етапи модернізації, через які пройшов Мумбай в XIX-XX століттях. В ті часи Мумбай став глобальним торговим центром. Місто почало активно займатися плануванням простору. Будувалося багато будівель в вікторіанському стилі, де найчастіше жили багаті купці. Стиль ар-деко призначався для будівель комерційного використання.
Оазис Ель-Хаса, Саудівська Аравія
Найбільший у світі оазис, розташований на сході Аравійського півострова. Як стверджує ЮНЕСКО, це унікальний приклад взаємодії людини з природою. В оазисі росте понад 2 мільйони фінікових пальм, тут безліч садів і джерел.
Гірські монастирі, Південна Корея
Священні місця для буддистів. Ці храми називаються “Санса”. Перші гірські монастирі з’явилися в Південній Кореї ще в VII столітті.
Пам’ятники епохи Сасанідів, Іран
Ці архітектурні об’єкти – яскравий приклад взаємодії відразу декількох стародавніх культур: римської, парфянської та древньоперсидської.
Археологічний об’єкт Тхімліч Охінга, Кенія
Притулок місцевих жителів, побудований у XVI столітті. Головна особливість цієї споруди – унікальний спосіб будівництва (суха кладка). Притулок – найбільший архітектурний об’єкт, який добре зберігся і свідчить про життя кенійських громад.