Археологи з Дніпра досліджують стародавній гончарний центр

Приблизно 1200-1300 років тому на Дніпропетровщині в балці Канцерка (балка у сучасному Солонянському районі) кочівники-алани виготовляли на гончарних колах глиняний посуд, прикрашений лініями, наліпами. Балка тягнеться від Дніпропетровської до Запорізької області і практично вся зайнята гончарними горнами — пічами для випалювання керамічних виробів.

Як розповідає сайт «Степ», зараз балку досліджують наукові співробітники Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького та студенти-історики, студенти проєкту Noosphere Archaeology.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Балка практично вся зайнята гончарними горнами. Частина з них досліджена, а частина ― недоступна, бо балка частково затоплена. Ми досліджуємо її вже багато років, і щоразу вона дарує особливі знахідки, купу питань і відповідей», ― каже Анна Юрченко, наукова співробітниця відділу археології ДНІМ ім. Яворницького, керівниця експедиції в гончарний центр Балки Канцерка.

Алани найчастіше робили посуд для зберігання води. Він користувався неабияким попитом як серед місцевих, так і серед інших кочівників.

Також у балці знайшли багато фрагментів стародавнього битого посуду, вінця, денця з клеймами. На жаль, дослідники не виявили цілих посудин у балці Канцерка. Цілий посуд знаходять на пам’ятках далеко від Канцерки ― туди, куди його передавали чи продавали.

Алани жили тут до 7 (за іншими даними, 9 ст.) і потім, з невідомих причин, завершивши виробництво, покинули ці місця.  Що сталося, чому вони пішли ― розгадати цю загадку ще належить майбутнім дослідникам.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!