Дніпропетровською областю поширюється сказ

Сказ поширюється на Дніпропетровщині. Порівняно з минулим роком кількість випадків захворювань зросла на 10%. Фахівці кажуть, причина – у хижих тваринах. Триває заборона на полювання під час воєнного стану, тож росте і популяція носіїв збудника. Лісівники розпочали сезон вакцинації диких тварин. Деталі розповідає “5 канал”.

“У нас уже зареєстровано 5400 таких постраждалих. У минулому році у нас було 4700. Це пов’язано з територіальним розположенням і збільшення кількості бродячих тварин”, – пояснила завідувачка відділення особливо-небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного ЦКПХ Галина Шамичкова.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Носіями збудника сказу найчастіше є лисиці, каже фахівчиня. Щоб запобігти поширенню хвороби, працівники філії “Східний лісовий офіс” Державного підприємства “Ліси України” проводять вакцинацію хижаків. Для вакцинації використовують спеціальні таблетки, які надає Держпродспоживслужба. Наразі вакцинують у П’ятихатському лісництві.

“Тут кістна мука знаходиться, а всередині вакцина. Тварина знаходить і з’їдає вакцину, і потім приходить реакція. Це воно як лікує, можна сказати”, – показав єгер П’ятихатського лісництва філії “Східний лісовий офіс” ДП “Ліси України” Дмитро.

Лісівники розкидають таблетки на ґрунті у лісових та мисливських угіддях громад, щоб на кожному квадратному кілометрі було не менш, ніж 25 доз вакцини.

Вакцини розповсюджують декілька разів на рік. “Зараз ми проводимо вакцинацію, там далі через місяць буде плануватися відстріл цих лисиць. Дослідження проводиться кров, щелепа і мозок”, – розповіла лікарка ветеринарної медицини П’ятихатської дільничної лікарні Ірина.

Таким чином фахівці ветеринарних лабораторій виявлятимуть чи з’їла тварина вакциновану таблетку. Раніше, до початку повномасштабного вторгнення, кількість тварин-носіїв сказу лісівники виявляли менше. Зараз статистика свідчить, що таких тварин більшає. Кажуть: все через заборону полювання під час воєнного стану.

 “У зв’язку з тим, що полювання призупинене, популяція шакалів, які також можуть бути збудниками сказу, росте”, – зауважив завідувач сектора мисливського господарства філії Східного лісового офісу ДП “Ліси України” Олександр Олійник.

Водночас лісівники застерігають місцевих мешканців не брали до рук і не переносити препарат, якщо знайдуть його. Фахівці планують провести вакцинацію в усіх адміністративних районах Дніпропетровщини, окрім Нікопольського району. Планують, що вакцинація триватиме два тижні, а ще через місяць можна буде дослідити тварин на сказ.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!