У дніпровському музеї виставку присвятили сумнозвісному Торгсину (Фото)

Днями у Дніпрі у Музеї спротиву Голодомору відкрилася виставка, присвячена загалом відомій, але для нашого регіону ще недостатньо розкритій сторінці епохи Голодомору – діяльності сумнозвісного Торгсину – спец. контори для торгівлі з іноземцями в СРСР (1931-1935). Деталями поділилися на фейсбук-сторінці музею.

Куратор виставки, Олександр Сухомлин, провів розлогу екскурсію виставкою, розповів про діяльність системи Торгсину у радянській Україні та у Дніпропетровській області. Йшлося про здачу населенням як міст, так і сіл, коштовностей, валютні перекази на Торгсин з-за кордону, особливості реклами Торгсину. На виставці представлені експонати, які розповідають про роботу Торгсину (оригінали), та копії архівних документів з фондів Державний архів Дніпропетровської області Державний архів Запорізької області та Центральний державний архів вищих органів влади та управління України , які висвітлюють особливості функціонування Торгсину саме на Дніпропетровщині. Також представлені мистецькі інсталяції.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

 Своїми родинними спогадами про здачу коштовностей до Торгсину (зокрема у Дніпропетровську) 1933 року поділилися пані Ірина Галай , пан Олег Чередніченко та пані Олена Лазько.

Під час відкриття засновник групи Історія Старожитньої Кам’янки Валерій Кас’яненко передав до фондів нашого Музею новий предмет – вишитий рушник середини ХХ століття з Верхньодніпровщини.

Виставка працюватиме до 22 листопада.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!