Як у Дніпрі львівський вертеп гостював (Фото)

Молодіжний вертеп «Станція різдвяна» зі Львова у Меморіальному будинку-музеї академіка Дмитра Яворницького представив незвичайний перфоманс. Усі гості дізналися про народні обряди, звичаї, традиції святкування Нового року й Різдва у Катеринославі та у родині Д.І. Яворницького, почули українські автентичні колядки та щедрівки, тематичні поезії, пісні.

львівський вертеп

Звичайно, центральною подією свята став справжній український різдвяний вертеп у виконанні членів Львівського Студентського Братства, з яким львівська молодь відвідує міста України в межах акції «Різдво для Сходу». Як відомо, вертеп — традиційне українське народне дійство, яке розповідає про народження Ісуса Христа. Саме з цією звісткою учасники вертепу ходять від оселі до оселі з найкращими побажаннями для господарів.

львівський вертеп

Також місцеві діячі науки та культури презентували шановним львівським гостям та відвідувачам власний варіант різдвяного вертепу. Серед учасників заходу були відомі громадські та культурні діячі, письменники, журналісти, музиканти, фольклорні колективи міста. По закінченню вечорниць гості скуштували святкової куті й грушево-медового узвару.

львівський вертеп

Довідка: Львівське Студентське Братство – перша незалежна українська студентська організація, заснована у 1989 р. з метою об’єднання студентської молоді для боротьби за незалежність України. За участі членів Братства було засновано низку громадських комітетів, встановлено ряд пам’ятників українським січовим стрільцям, воякам дивізії «Галичина», українському козацтву в центральній та східній Україні. Традиційними акціями Братства є «Різдво для Сходу», «Андріївські вечорниці», «Свято Купала» та ін.

львівський вертеп

Мирослава Борхес

Добавить комментарий