Аграрії Васильківщини вкладають у землю працю та душу

У Васильківському районі завершено весняні польові роботи 2018 року. Детальніше про це «Вістям» розповів начальник відділу агропромислового розвитку Васильківської райдержадміністрації Валерій Михайлович Нецик.

— Васильківський район відзвітував про закінчення посівної кампанії ярових культур на площі 57,3 тис. га. У травні цього року інтенсивно засівалися ранні та пізні культури, зокрема, ярий ячмінь, горох, овес, просо, гречка,  кукурудза, соняшник, а з ними — овочі та картопля. Хочу сказати, що в нашому районі — 304 сільгосппідприємства різної форми власності, з них: 285 фермерських господарств, 14 товариств, а решта — державні та приватні підприємства. Є у нас іще й така категорія, як населення, до якої входять  приватні підприємці, власники присадибних ділянок та одноосібники, які самостійно обробляють 22,2 тис. га угідь. Тож роботи нашому відділу вистачає, щоб контролювати звітність усіх цих категорій і своєчасно подавати відомості про виконання сільськогосподарських робіт в основні періоди року до нашого Головного управління АПР облдержадміністрації.

Усі крупні господарства традиційно вирощують озиму пшеницю, соняшник, кукурудзу, озимий ріпак та ячмінь. А деякі навіть сіють овес (ТОВ «Чаплинське»), горох (СФГ «Відродження», СФГ «Павлівське», ТОВ «Богдан» та СФГ «Лани-2000») та просо (ТОВ «Інвестагро»).

Площа озимого клину у Васильківському райо­ні становить 32,5 тис. га, зокрема, озимої пшениці — 29,7 тис. га, озимого ячменю — 700 га, озимого ріпаку — 2,1 тис. га. Ці культури перезимували і вийшли на весну в доброму та задовільному стані. Хоча, на жаль, упродовж квітня і в травні не випало жодної краплі дощу, а це призвело до того, що озимина почала жовтіти та відставати в рості, що, безумовно, вже вплине на валове виробництво зерна. Але є надія, що будуть дощі й ситуація на засіяних ланах Васильківщини покращиться. Адже з року в рік наші господарі вкладають у рідну землю якнайбільше своєї багаторічної праці й, звичайно, душі.

Лілія Данилюк, фото авторки