Безпечні канікули: як запобігти дитячому травматизму

Йшов, впав, отямився – гіпс. Новорічні свята у самому розпалі. А разом із ними і найочікуваніші канікули для школярів. Два тижні відпочинку для дітей не завжди закінчуються хеппі-ендом: багато хто травмується та опиняється на лікарняному ліжку. Як вберегти власне чадо, аби 2017-й розпочався без пригод – розповіли в управлінні цивільного захисту ДінпроОДА.

Не потрапити до травмпункту взимку, особливо під час новорічних свят – завдання номер один як для дорослих, так і для малечі. Це особливо небезпечний період для школярів – у них найочікуваніші і найдовші канікули.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Травмуватися дитина може будь-де. Найчастіше це трапляється вдома, в транспорті, під час активних спортивних ігор та  на вулиці у дорожньо-транспортних пригодах. За даними обласного управління поліції, 15% ДТП стається за участю неповнолітніх. Третина з цього числа – з вини самих дітей.

Застерегти і вберегти школярів можна! Це, в першу чергу, залежить від батьків. Приділіть декілька хвилин на розмову із дитиною: нагадайте про безпечні місця для ігор, основні правила дорожнього руху та не відпускайте гуляти у темну пору доби.

Зима – період погіршення погодних умов. Для зниження ризику падінь нагадайте дитині декілька правил:

  • ходити не швидко;
  • важливо не тримати руки в карманах;
  • якщо падіння неминуче, намагатися якокомога швидше згрупуватися і падати на бік.

Окрім цього травмуватися дитина може і в побуті. Необережне поводження із електро- та газоприладами, падіння з вікна, опіки – найчастіші побутові травми малечі. Запобігти їм можна лише завдяки пильному оку батьків. Виховуйте у своїх дітей обачливість та обережність – закликають у департаменті.

Якщо виникла надзвичайна ситуація – пам’ятайте номера екстрених служб:

101 – служба порятунку МНС, 102 – поліція, 103 – швидка допомога, 104 – аварійна газова служба.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь