Більше 160 професій пропонують освоїти демобілізованим бійцям АТО

Учасники АТО шукають роботу. Аби після війни повернутись до нормального життя, більшість демобілізованих бійців потребує перекваліфікації та підтримки психологів. На Дніпропетровщині захисникам пропонують освоїти більше 160 нових професій для мирного життя. Найпопулярніші з них – водій, оператор комп’ютерного набору, електрогазозварювальник, бармен, web-дизайнер. Про це повідомила координатор центру допомоги бійцям АТО та їх родинам Наталія Шуліка.

Дніпропетровська ОДА об’єднала зусилля з усіма, хто опікується питаннями медичної, соціальної та трудової реабілітації АТОшників: громадські, волонтерські організації, центр зайнятості, психологи, лікарі тощо. Центр допомоги бійцям АТО та їх родинам, що створений при ОДА, допомагає захисникам вирішити будь-які питання у мирному життя.
«Наразі ми зосередили увагу на соціальній адаптації бійців. Це і гаряча лінія психологічної підтримки, і програми профорієнтації, і різні навчальні курси. Наприклад, щоб кожен боєць міг освоїти якусь прогресивну спеціальність і успішно влаштуватися на роботу, ми запустили IT-курси. В них можна брати участь як безпосередньо, так і дистанційно. Також є можливість покращити знання англійської мови. Допомогти хлопцям адаптуватися в мирному житті – це принципова позиція очільника регіону Валентина Резніченка», – наголосила Наталія Шуліка.
На Дніпропетровщині демобілізованим пропонують освоїти більше 160 нових професій. Наразі вже удосконалили свої знання або оволоділи новими професіями 117 бійців АТО. Серед спеціальностей, які користуються попитом, – водій, оператор комп’ютерного набору, електрогазозварювальник, бармен.
Ще один аспект соціальної адаптації вояк – санаторно-курортне лікування. Путівки – також безкоштовні. Аби їх отримати, достатньо звернутися до органів соцзахисту з медичною довідкою та посвідченням учасника АТО. На сьогодні понад 200 бійців поліпшили своє здоров’я в санаторіях Дніпропетровської, Одеської, Київської, Чернігівської, Харківської та Львівської областей.

Центр допомоги учасникам АТО та членам їх сімей працює з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 18.00 за адресою: Кірова, 1 (Дніпропетровська ОДА), каб. 105. Тел. 742-86-62.

Добавить комментарий