Більшість українців почуваються щасливими навіть під час війни

Попри всі випробування війни, більшість українців зберігають оптимізм і називають себе щасливими. Такі результати показало нове опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю.

Згідно з дослідженням, 58% українців вважають себе щасливими, тоді як лише 16% — нещасними. Ще чверть респондентів не змогли однозначно визначити свій стан. Цікаво, що чоловіки почуваються щасливішими за жінок, а молодь — щасливіша за людей старшого віку.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Найщасливішими вважають себе українці до 40 років — 64%, тоді як серед людей віком 70+ — лише 54%. Також на рівень щастя впливають здоров’я, матеріальний стан і віра в майбутнє: 77% забезпечених українців назвали себе щасливими, у той час як серед малозабезпечених — лише 38%. А серед тих, хто вірить у перемогу України, рівень щастя сягає 72%, тоді як у песимістів — лише 38%.

Читайте також: Міжнародний День щастя: поради відомих людей, як стати щасливим

Найвищим рівень щастя в Україні був у 2021 році — тоді 71% українців вважали себе щасливими. Навіть після початку повномасштабного вторгнення в 2022 році цей показник залишився на високому рівні — 70%. У 2024 році він знизився до 58%, але кількість «нещасних» не зросла — побільшало людей, які не можуть визначитися зі своїм самопочуттям.

Генеральний директор КМІС Володимир Паніотто пояснює: щастя — багатофакторне явище. Попри складні обставини, українці зберігають почуття єдності, взаємопідтримку та віру в державу, що значною мірою компенсує матеріальні втрати і стрес.

📉 Світовий рейтинг: Україна на 111 місці
У глобальному рейтингу щастя World Happiness Report Україна посіла 111-ту сходинку з 147 країн, набравши 4,68 бала з 10 можливих. Це на 6 позицій нижче, ніж торік. Для порівняння, у 2012 році наша держава була на 87 місці, а у 2017 – на 138-му.

Найщасливішою країною світу вже восьмий рік поспіль залишається Фінляндія. До першої десятки також увійшли Данія, Ісландія, Швеція, Нідерланди, Коста-Рика, Норвегія, Ізраїль, Люксембург та Мексика. США цього року — на 24 місці, а останню позицію посів Афганістан.

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *