Буцький каньйон – маленький фіорд у центрі України

На кордоні Черкаської та Вінницької областей розташувалося одне з наймальовничіших місць України, яке входить в сотню туристичних об’єктів України.

По всюди не високі, але прямовисні скелі, обліплені купками яскраво-жовтих квітів, навіть посеред водоспаду з піщаними берегами. Річка Гірський Тікич тече в протерозойських гранітах, вік яких оцінюється в 2 млрд. років, і утворює оригінальний, глибокий (до 20 м) і вузький (місцями 20-40 м) каньйон, повідомляє «Свідок».

Перед входом в Буцький каньйон води Гірського Тікича стрімко скочуються з брили граніту, тим самим створюючи гучний водоспад Вир. Це чудо природи не залишилося непоміченим і ще в 1972 році даному об’єкту був привласнений статус державного пам’ятника природи місцевого значення. Біля водоспаду ще в дев’ятнадцятому столітті побудували велику водяний млин, від якої збереглися тільки фрагменти.

Тут постійно шумить річка і квакають жаби. До цих звуків так звикаєш, що вже потім складно сприймати тишу.

За неймовірні краєвиди та унікальний ландшафт – це місце називають, українською «маленькою Швейцарією».

Найкраще оцінити Буцькі краєвиди можна саме навесні, адже за кілька місяців там усе розквітне та позеленіє. Особливо красиво квітнуть тюльпани та дикий часник.

Місцеві жителі кажуть, що в Буках найкраще відвідувати весною – тут дуже багато квітів, навіть ростуть дикі тюльпани і дикий часник.

Неподалік Буцького каньйону знаходиться ще одне визначне місце – перша в Україні гідроелектростанція, але зараз вона не функціонує.