ChatGPT : Штучний інтелект який розмовляє з вами
Chat GPT – це не просто співрозмовник, а Ваш особистий помічник у світі текстового створення. У сучасному світі технології швидко розвиваються, поступово відкриваючи нові можливості для людей у багатьох сферах життя.
Одна з найбільш захоплюючих інновацій, яка все більше привертає увагу, є штучний інтелект. Серед широкого спектру ШІ- технологій найцікавішою є – ChatGPT.
ChatGPT – це чатбот, розроблений компанією OpenAI, одним з представників якої є Ілон Маск. Аббревіатура GPT – розшифровується як Generative Pre-trained Transformer. Бот здатен генерувати текст відповідно до введеного тексту, роблячи його корисним для різноманітних завдань, що пов’язані з написанням, комунікацією та розв’язанням проблем.
ChatGPT вражає здатністю генерувати об’ємні тексти, які виглядають максимально наближено до стилю написання людини. Він відповідає на запити будь-якої степені складності, забезпечуючи докладну та якісну інформацію з різних тем, починаючи від програмного коду до написання курсової роботи. Це може відкривати безліч можливостей для практичного використання.
Він може проводити діалог, визнавати свої помилки та запам’ятовувати і враховувати інформацію , що згадували раніше.
Враховуючи всі свої переваги, він має і суттєві недоліки, серед них є:
– Збір та збереження інформації : Під час взаємодії з ботом можуть передаватися конфіденційні дані, такі як особисті відомості, фінансова інформація тощо.
– Можливість незаконного доступу : Відомості, які передаються боту, можуть стати предметом атак хакерів або несанкціонованого доступу з боку третіх сторін, що може призвести до розголошення цих даних, або неправомірного їх використання.
– Нерозуміння контексту, яке може призводити до неправильних, або недостатньо точних відповідей.
Докладніше про всі недоліки можна прочитати запитавши у бота, він зазначе які загрози несе Ваша з ним взаємодія, неточність у відповідях тощо.
Незважаючи на всі плюси та мінуси, Chat GPT вже допомагає людям у різних сферах, програмістам, журналістам, маркетологам, письменникам, вченим і студентам. Він банально заощаджує час на елементарні задачі. Чатботу є багато чому повчитись, але він прогресує, з кожним роком стаючи все більш розумнішим.
Микола Бігун
Фото згенеровоне штучним інтелектом