Через відтік грошей українців з банків, зниження ставок за депозитами припинилося — НБУ

У Національному банку України вважають, що, через відтік грошей українців з банківської системи після початку карантину, банки призупинили зниження ставок за депозитами.

Про це йдеться у щотижневому огляді банківської системи Нацбанку, повідомляє «Громадське».

Зокрема, НБУ фіксує, що після початку карантину українці почали забирати гроші з банківської системи. Однак, це відбувалося не так активно, як під час попередніх економічних криз.

«У першій декаді березня відбувся злам тренду зростання строкових гривневих та валютних депозитів. Від пікових значень строкові гривневі кошти населення зменшилися на 2.5%, а валютні (у доларовому еквіваленті) — на 4.0%. Проте темпи відпливу були значно нижчими, ніж у перші дні криз 2008 та 2014 років», — йдеться у звіті Нацбанку.

Однак вже у квітні відтік грошей українців з банків припинився, а обсяги депозитів у банківській системі зріс на 1,4%. Валютні вклади продовжують знижуватися.

«Зниження вартості строкових гривневих вкладів, яке тривало з грудня 2019 року з середини березня загальмувало, відображаючи невпевненість вкладників», — йдеться у звіті НБУ.

Нацбанк зазначає, що наразі найбільші українські банки, попри незначний відтік коштів клієнтів, повністю платоспроможні та здатні впоратися з кризовим відтоком коштів клієнтів у найближчі 30 днів.