Чи допомогли нововведення у вступній кампанії-2017

Вступна кампанія-2017 добігає кінця. Вищі навчальні заклади оприлюднили списки зарахованих абітурієнтів. Тож як вплинули нововведення, запроваджені цього року Міносвіти на вступників і чи реально вони допомагають. Пише Канал 24.

Коефіцієнти – одне з нововведень цієї вступної кампанії. Для абітурієнтів з села Міносвіти встановило 1,02. Бал ЗНО множать на цю цифру і отримують остаточний результат для вступу.

«В першу чергу вступають ті, хто із зони АТО, ті, хто без батьків, діти-сироти. Але от пільги для тих, хто з міста і тих, хто з села – якось не дуже зрозуміла», – розповіла абітурієнтка Богдана Ляпунова.

Пільги для для абітурієнтів – це своєрідна компенсація за часто неякісну освіту у сільських школах, пояснюють у Міністерстві освіти. Ми розуміємо, що на даний момент не можемо створити рівного доступу до якісної освіти у селі і місті. Сільський коефіцієнт має посприяти і підтримати дітей з цієї місцевості,
– зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Ідею з коефіцієнтами схвалюють і експерти. Однак, наголошують, пільги незначні. Тож абітурієнту-неуку такий подарунок не допоможе. Коефіцієнт врятує лише, коли рахунок іде на бали.

Пільги, наголошують експерти, можуть бути лише тимчасовим заходом, доки якісна освіта у сільських школах не стане доступною.