Чого люди бояться найбільше — дослідження

Близько третини людей відкладають візит до лікаря через страх почути погані новини. Найбільше при тім жахає можливість отримати діагноз рак чи ВІЛ. Такими виявились результати опитування, яке провели британські дослідники. Пише «Добрий лікар».

До списку основних відмовок, чому люди не ходять до лікарів, потрапили такі страхи, як несприйняття обстановки лікарняного закладу, боязнь проявити слабкість. А ще страх, що лікування спричинить сексуальну дисфункцію.

Така тенденція особливо виражена серед холостяків середнього віку (тоді як одружені чоловіки бувають в лікарів значно частіше, адже їх змушують жінки). Також це стосується людей із низьким рівнем освіти, з ожирінням, курців, осіб, що зловживають спиртним. Здебільшого представники даних категорій бояться, що їм порекомендують змінити спосіб життя.

Вкінці такого списку опинились пацієнти, що не цінують своє здоров’я, не вірять в лікування чи ефект від зміни способу життя. А однією з найважчих проблем суспільства є нездатність розпізнавати симптоми важких хвороб.

Загалом же, за даними фахівців, від 12 до 55 % осіб, що пройшли тестування на ВІЛ, не звертаються за результатами.

Добавить комментарий