Чого сподіватися від погоди в грудні

Чого сподіватися від погоди в грудні, розповів журналістові “Вістей Придніпров’я”  начальник Дніпропетровського регіонального центру гідрометеорології Василь Гринчак.

Дніпропетровські синоптики не дають довгочасних прогнозів на зиму, але мають інформацію про ситуацію до середини грудня. В цей час погода буде більш-менш поблажливою: переважно без опадів, уночі –  -1-3 оC, удень – від +1 до +8оC. Загалом перша половина останнього місяця року буде теплішою, ніж зазвичай. 7 – 8 грудня температура повітря коливатиметься від -2оC уночі до +7 удень. Щодо погоди на Новий рік,  місцеві синоптики ще не визначилися, бо дають найточніші прогнози лише на 10 найближчих днів. Та все ж фахівці порадили дніпропетровцям до зимових свят сподіватися на сніг.  Коли він випаде? «Можливо, й у Новорічну ніч, що теж деколи трапляється», – зазначає Василь Гринчак.

Тож очікуємо на приємні дива! Тим більше, що вже другий рік поспіль до­слідники погоди помічають у нашому регіоні та місті певні аномалії. «Спостерігаємо, що взимку опади випадають нерівномірно: в одному місці  – сніг іде, в іншому – немає. Поді­бне явище властиве літнім зливам, а не снігопадам! Крім того, 5 – 7 останніх років Дніпропетровщину обходить циклон. Не можемо зрозуміти, чому так. Центр циклону знаходиться поряд, але зміщується так, що нас не зачіпає», – розповів метеоролог.

Анфіса Букреєва

Залишити відповідь