Як народжуються книги? Дізнайтеся в музеї «Літературне Придніпров’я»

Кожна книга має свою історію. Як народжувалися книжки на Дніпропетровщині? Як створювалося їх графічне оформлення?  Про це та багато іншого розповідає виставки «На українському ґрунті» в музеї «Літературне Придніпров’я». Її відкриття завтра, 9 грудня, о 17.00. Управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації запрошує всіх мешканців та гостей Дніпропетровщини відвідати експозицію.

книга

Виставка присвячена українському художнику, педагогу Миколі Степановичу Погребняку. Він був яскравою фігурою українського відродження. Працював у монументальному і станковому живописі, у станковій та книжковій графіці, декоративно-прикладному мистецтві. Як художник книжкової графіки багато зробив для розвитку української дитячої книги. Протягом 1916-1925 рр. Микола Погребняк проілюстрував «Кобзар» Тараса Шевченка, казки Івана Франка, твори Олени Пчілки, Дмитра Яворницького.

книга3

Його книги завжди відрізнялися національною тематикою, давніми українськими традиціями. Це своєрідні шедеври свого часу.

До ювілею художника музей видав каталог книжкової графіки Миколи Погребняка. Презентація каталогу відбудеться на відкритті виставки.

Залишити відповідь