Чому каву не можна змішувати з алкоголем?
Дехто вважає, що чашка кави після алкоголю допомагає прийти до тями. Але чи так це насправді? Кава після алкоголю – і людина отримує ілюзорне відчуття протверезіння. Але алкоголь нікуди не подівся з організму, і, введений в оману мозок, пропонує сісти за кермо, провести важливі переговори або вирішити інше важливе питання. Це часто призводить до сумних наслідків. Пише zdorovia.com.ua.
Що в цей час відбувається з організмом? З’являється цілий список симптомів. Серед них: аритмія і тахікардія, тривожність, нервозність, безсоння. Підвищення також ризику розвитку гастриту, виразки шлунка та атеросклерозу. Так впливають на людину ці абсолютно різні напої.
Алкоголь після кави
Якщо ви твердо вирішили випити, то за півгодини до застілля кава не зашкодить. Навпаки, кофеїн активізує печінку на розщеплення алкоголю. А якщо кава буде з молоком, то молочні жири завадять швидкому всмоктуванню етанолу.
Кава і алкоголь одночасно
Організм не знає, як реагувати на дві протилежності. Кава звужує судини, підвищує тиск і надає збудливу діє на центральну нервову систему. Алкоголь же розширює судини, знижує тиск і розслабляє нервову систему. Мозок адекватно реагує на будь-який вплив на організм. В даному випадку, йому доводиться давати команди взаємовиключні один одного. Це призводить до надмірних навантажень на ЦНС.
Відзначимо, що кофеїн також міститься в чаї, какао, в безалкогольних та енергетичних напоях. При прийомі алкогольних енергетиків небезпеку негативного впливу на центральну нервову систему, шлунково-кишкового тракту і серцево-судинну систему зростає багаторазово.
Фото: pixabay