Чому українці після відпустки йдуть до психолога

За час проведеної відпустки наш організм розслабляється. Відпочиваючи, ми змінюємо свій звичний біологічний і психологічний ритм життя – харчування, тривалість сну, розумові та фізичні навантаження, емоційний фон. Найчастіше на час відпочинку відбувається зміна часових та кліматичних поясів. Цілком логічно, що багатьом людям стає не під силу моментальне перемикання на «робочий лад», а процес адаптації займає певний час.

З приходом осені в Дніпрі можна зустріти чимало оголошень про специфічні тренінги, на яких городянам пропонують допомогти легше вийти з сезону літніх відпусток, налаштуватися на продуктивну осінь, побороти депресію і підвищити ефективність в повсякденних справах. Вартість таких  тренінгів стартує від 500 грн і доходить до 4000 грн в місяць. Все залежить від того, чи буде це разовий семінар або повноцінні заняття три рази на тиждень. Також у місті працює декілька безкоштовних служб Довіри, куди можна зателефонувати і отримати кваліфіковану допомогу.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Але якщо з певних причин вас не приваблюють тренінги, експерти радять завести так званий трекер звичок – щоденник, в якому людина відзначає, чи виконала він свої щоденні справи. Це мотивує і допомагає усвідомити прогалини.

Також важливо не зосереджуватись виключно на роботі – трудоголізм може стати першим кроком на шляху до депресії. Намагайтесь урізноманітнювати свої будні – нехай кожен день буде різноманітним, а не зосереджується на форматі – дім-робота.

10 способів боротьби з депресію після відпустки.

1. Знання – сила! Усвідомлення вашого стану, його причин і симптомів вже дає вам перевагу в боротьбі.

2. Плануйте свій робочий графік з поправкою на адаптацію, ні в якому разі не кидайтеся в «бій» усіма силами, почніть з малого, розставте пріоритети, збільшуйте навантаження поступово.

3. Контролюйте себе і свої емоції, відкладіть прийняття важливих рішень на потім, остерігайтеся поспішності.

4. Заручіться підтримкою сім’ї, друзів, колег. Поділіться з ними вашими позитивними емоціями і враженнями про відпочинок.

5. Відновлюйте ваш стандартний режиму харчування і сну – намагайтеся, щоб сон займав не менше 8 годин на добу, а їжа була збалансованою і містила достатню кількість вітамінів.

6. Більше часу варто проводити на свіжому повітрі, не обмежуйте себе в сонячному світлі, займіться фізичними вправами (зарядка, ранкова пробіжка, спортзал).

7. Додайте в своє життя нові захоплення або займіться тим, що завжди приносить вам радість.

8. Подумайте, що нового ви дізналися, які ідеї і думки прийшли до вас під час відпочинку, сприймайте те, що сталося як отриманий цікавий (і не останній у вашому житті) досвід.

9. Розглядайте відпускний синдром лише як поширену об’єктивну закономірність, в існуванні якої вашої провини немає.

10. «Все пройде … і це теж!» Ця відома фраза, написана на кільці царя Соломона, повинна стати вашим гаслом, адже тепер ви знаєте, що перемога буде, залишилося ще трохи почекати.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *