Чому водойми Дніпропетровщини стали небезпечними

Днями фахівці Новомосковського міськрайонного відділу та рятувальники 31-ї державної пожежно-рятувальної частини разом з водолазами та медичними працівниками КП «Рятувально-водолазна служба» у місті Новомосковськ,  з метою попередження загибелі людей на зимових водоймах, провели профілактичний захід з населенням на річці Самара.

Через підвищення температури відбувається часткове руйнування льодового покриву, місцями на річці утворилися великі проталини, тому вихід на лід особливо небезпечний. Незважаючи на постійні застереження рятувальників про небезпеку, любителі зимової риболовлі все рівно ризикують своїм життям виходячи на лід. Не було року щоб у екстремальних ситуаціях не опинялися рибалки. Кількість морозних днів не гарантує міцність льоду.

Фахівці нагадали, що визначити реальну товщину (а отже й безпечність) льоду можна лише пробуривши лунку, а не перевіряти її ударами ніг. Також рятувальники попередили про небезпеку вирушати на водойми поодинці. З тієї ж причини не варто виходити на лід у нічний час. Перетинаючи замерзлу водойму необхідно обходити ділянки, вкриті товстим прошарком снігу, місця де є вмерзла рослинність — кущі, дерева, очерет, водорості, та інше. Дітей попередили про заборону виходити на лід та бути максимально обережними біля зимових водойм. Батьків попередили не залишати малечу біля водойм без нагляду.

ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області