Чому жителі Дніпропетровської області отримують дві платіжки за газ

З січня 2020 року клієнти ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» отримують дві різні платіжки – за газ як товар, та за доставку блакитного палива.

Квитанції оплачуються окремо, тому що продаж газу і його транспортування здійснюють дві різні компанії. Гроші за спожиті кубометри клієнти платять постачальнику газу, а за доставку блакитного палива – газорозподільній компанії.

Розділення квитанцій – ініціатива держави та національного енергетичного регулятора, а постачальник газу (ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» та оператори ГРМ (АТ «Дніпропетровськгаз», АТ «Дніпрогаз», АТ «Криворіжгаз») дотримуються вимог урядових установ.

Розділення квитанцій жодним чином не відобразилося на гаманцях мешканців Дніпропетровської області. Споживачі завжди платили за доставку газу, але раніше її вартість була включена в ціну газу і сплачувалась в тому ж рахунку, що і газ.

Послугу з транспортування блакитного палива здійснює оператор ГРМ. Сплачуючи за розподіл, споживач розраховується за доставку газу, обслуговування газових труб, утримування в них тиску, ремонт, роботу аварійної служби.

ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» продає газ як товар та дбає про те, щоб усі клієнти були безперебійно забезпечені ресурсом. Компанія з 2015 року є надійним постачальником природного газу для промислових і бюджетних установ, релігійних організацій та понад одного мільйона побутових споживачів.