Чому ціни на залізничні квитки можуть серйозно подорожчати

В «Укрзалізниці» підтвердили інформацію про те, що справді планують підвищити вартість пасажирських перевезень на 20% у 2018 році. Пише 24 канал.

Про це повідомив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов в інтерв’ю 112.ua. За його словами, тарифи планують підвищувати плавно – у два етапи, щоб було не так помітно для українців.

«З пасажирськими перевезеннями ситуація досить складна в плані тарифів. Тариф на пасажирські перевезення не піднімався вже кілька років. Ми бачимо необхідність підвищення тарифу в цьому році,
– пояснив він.

Кравцов додав, що підвищення ціни на пасажирські перевезення включає два етапи здорожчання квитків на 10%. Він зазначив, що наразі в Україні пасажирські перевезення є збитковими.

«Питання розміру збитків інше, тут по-різному можна рахувати. Вантажне ж прибуткове, і тут є, безумовно, питання перехресного субсидування. Пасажирське господарство у нас субсидується коштом вантажного. Крім того, у нас субсидування відбувається коштом «з’їдання» коштів протягом багатьох років амортизацією. Тобто навіть ті гроші, які компанія заробляла, вона не реінвестувала, а «проїдала»; зараз починаємо інвестувати», – пояснив необхідність здорожчання квитків Євген Кравцов.