Де діти Дніпропетровщини можуть відпочити влітку

Літні канікули вже офіційно завітали в життя кожного школяра Дніпропетровщині. І поки старшокласники переймаються тим, як скласти успішно ЗНО, багато батьків стурбовані питанням куди відправити дитину на відпочинок? І що робити, якщо у вас недостатньо коштів на поїздку на море чи за на закордонний курорт? Про це розкажуть «Вісті Придніпров’я».

Шкільний табір  — бюджетний варіант

Найпростіший спосіб для працюючих батьків організувати дозвілля для своєї дитини – віддати її у шкільний табір. Такі діють майже у кожній школі і забезпечують дитині цікаве дозвілля, харчування та денний сон для малюків.

17553637_1848819888715595_7804787951132894965_n

«У нашій школі табірна система діє вже близько 10 років. Ми пропонуємо дітям не просто відпочинок, а і цікавий всебічний розвиток. «Мешканці» табору відвідують музеї міста, квести, виїжджають на екскурсії за місто (у Петриківку, селище Галушківка тощо). При школі діють гуртки та читальні. Тобто, за час, проведений у таборі дитина дізнається щось нове», — розповідає директор шкільного табору «Радість» Наталія Соломеїна.

У такому шкільному таборі діти можуть знаходитись з 8:00 до 18:00, їх годують сніданком, обідом та полудником. Поруч з дітьми завжди медичний фахівець. Таке дозвілля має мінімальні витрати, адже 50% оплачує місто, а інші 50% за харчування – батьки. І тільки за взаємною згодою батьків можливі якісь позашкільні екскурсії.

Іноді у таких таборах дітей вивозять і на пляж, але тільки у присутності фахівців-інструкторів з плавання.

«У нас досить великий табір – 100 чоловік. І щоразу у нас аншлаг. Цього літа плануємо дві зміні – на першій відпочиватимуть учні молодиших класів, на другий – 5-6 класи. Але, звичайно, вікових обмежень немає, табір відкритий для всіх школярів. Зміна триває 14 днів», — каже Наталія Олександрівна.

Табори в області – скільки коштує?

Не кожні батьки готові розпрощатися з дитиною надовго і відправити її на море, також у таких таборів є свої недоліки: скупченість, висока вартість, незвичні для організму південні умови. Можна чудово відпочити і оздоровитися без моря, якщо є озеро, ліс, басейн, гарне харчування, турботливий персонал.

DSC_4458

На сьогодні на Дніпропетровщині діє близько 18 таборів різного спрямування – комп’ютерні, спортивні, танцювальні.

В середньому, за таке дозвілля деякі табори просять від 2 500 грн за 5 днів, якщо у таборі будуть  професійно чомусь навчати (наприклад, якщо IT-технології чи дизайн) та близько 4500 грн і вище за повноцінну зміну (14 – 18 днів) в оздоровчому таборі з харчуванням та витратами на дорогу.

«Я не готова відправляти свої дітей дуже далеко, але ми вже другий рік довіряємо їхню безпеку табору в Орловщині. Таким чином я знаю, що вони поруч —  у разі екстреної ситуації за декілька годин я можу вже приїхати. Плюс тут є річка і ліс – оздоровлення та веселе дозвілля забезпечене», – розповідає мама двох дітей з Дніпра Олена Сергеєва.

За якими критеріями обирати табір

При виборі табору батькам треба бути пильними – почитати відгуки в Інтернеті, подивитися рейтинг табору, дізнатися думку тих, хто вже відправляв сюди своїх дітей.

По-перше, необхідно оцінити потреби вашої дитини і ваші сімейні вимоги. Яку суму ви можете витратити, які бажання у вашої дитини (танці, комп’ютери чи плавання у річці). Далі створіть короткий список з декількох (4 — 5) таборів, які відповідають цим критеріям, по можливості – відвідайте табір особисто, поговоріть зі співробітниками.  Зазвичай, усі літні табори включають весь спектр задоволення: гуртки для заняття мистецтвом і ремеслами, спортивні секції, музичні і театральні студії та багато іншого, що більшість людей пов’язують з табором.

Непогано дізнатися заздалегідь, коли в таборі підйом, відбій, яка програма зміни, тривалість походів. Занадто коротка зміна і «спартанські» умови, це погано — організм встигне тільки отримати стрес, але не адаптуватися і загартуватися. Але суворі правила у таборі щодо дотримання режиму дня, це добре — інакше табір не буде «оздоровчим»

Батьки можуть витратити менше коштів, отримуючи компенсацію або пільгу за рахунок держави чи установи. Треба з’ясувати, хто має право на пільгу і як подати заявку до відповідних структур Але якщо у вашої дитини є особливі потреби (стан здоров’я, особливості харчування чи вживання ліків) – про це треба попіклуватися заздалегідь.

Спеціалізовані табори охоплюють широке коло тем: наукових, художніх, спортивних тощо. Також існують релігійні табори, дізнатися про їх місцезнаходження найближчого можна в церкві або недільній школі.

Табір на природі краще, ніж в межах населеного пункту (до того ж там менше спокус купити що-небудь «некорисне»). Пошукайте місце розташування табору на картах в Інтернеті, уточніть, що його оточує і куди ваша дитина може сходити під час вільного часу.

«Багато батьків бояться, що в таборі їх домашню дитину «навчать поганому», «скривдять». Дійсно, соціально-психологічні умови залежать не тільки від роботи персоналу, але навіть більшою мірою від контингенту. Зазвичай більш психологічно комфортною атмосфера є  в таборах  з насиченою розвиваючою програмою. Адже там збираються розвинені, виховані діти і професійні інструктори. Деякі  батьки відправляють у табір дитину з психологічними проблемами, сподіваючись, що вона там «перевиховається». У результаті, можуть виникнути проблеми з іншими дітьми та педагогами. А потім доводиться їхати і забирати його до закінчення зміни. Треба пам’ятати, що в дитячому таборі психологічні і фізичні навантаження вище, ніж в звичній домашній або шкільній обстановці. Тому діти з нестійкою психікою повинні пройти попередню підготовку», — розповідає психолог Ірина Ваніна.

Обирайте разом

У будь-якому випадку орієнтуйсь при виборі табору не тільки на свій бюджет та географію, а й на бажання та інтереси вашої дитини. Обирайте його разом, аби ваше маля потім приїхало з купою вражень та бажанням відвідувати табори ще не один рік.

Дарина Сухоніс