Де найкраще відпочити на Азовському морі?

Наша відповідь — у Бердянську. Це чудове курортне місто на Азовському морі. Тут справді є на що подивитися. Розвитком Бердянська як курортного центру опікується особисто міський голова Володимир Чепурний. Дієвий та небайдужий добродій, патріот свого краю. Тому в Бердянську зараз робиться немало.

Мета — дуже амбітна: найближчим часом зробити все, щоб місто стало для всієї України та зарубіжжя цілодобовим центром комфортного відпочинку та оздоровлення. Реальні можливості для цього вже є: прекрасне море, чисте повітря, затишні пляжі, чудові санаторії та пансіонати, лікувальні грязі, мінеральна вода… А також потужна курортно-туристична інфраструктура з висококваліфікованим персоналом. Жителям міста є що показати гостям. Музеї і виставкові галереї, багато пам’ятників та інших дивовиж.

Коли жаба, яка душить, — у радість

Гордість Бердянська — це по-європейському реконструйовані проспект Азовський, Приморська площа та набережна. Тут є пам’ятники П. П. Шмідту, О. С. Пушкіну, графу Воронцову, якого вважають батьком міста. Однак немало й оригінальних пам’ятників, біля яких охоче, із задоволенням фотографуються люди. Як же не підійти до колоритних «дітей лейтенанта Шмідта» – Остапа Бендера та Шури Балаганова. Герої Ільфа і Петрова присіли на знаменитих стільцях роботи Гамбса неподалік від пам’ятника їхньому «батьку» — П. П. Шмідту.

Бердянск_жемчужина

Одразу ж привертає увагу й 250-кілограмова статуя бронзової «Жаби, яка душить». Вона зручно примостилася на 80-сантиметровому постаменті — на головах чоловіка, жінки, дитини та дідуся. На шиї цього земноводного — масивний золотий ланцюг, в руках-лапах — два мобільні телефони та пачка грошей, а на п’єдесталі — табличка з написом: «Заздрість — порок». Тобто ця жаба уособлює собою заздрість і жадібність — вади, на які часто страждають люди. Втім, «Жаба, яка душить» — буквально улюблениця туристів.

IMG_5472

Серед таких різноманітних та незвичайних пам’ятників на Приморській площі найпопулярніший — Бичкові-годувальникові. Це — своєрідна візитівка міста. Назва скульптури говорить про трепетну любов і повагу жителів до цієї скромної рибки. Завдяки бичкові бердянці та мешканці навколишніх сіл у важкі роки голодомору, громадянської, Другої світової війни, в непростий повоєнний час змогли вижити.

Запам’ятаються туристу також пам’ятники рибакові й сантехнікові, черевики-скороходи, пам’ятники дачникам та доброму лікареві Айболитю… А ось у Крісло бажань старається присісти майже кожен, хто проходить повз нього. Стверджують, що воно стоїть в особливому місці — саме тут перехрещуються енергетичні поля чотирьох стихій: землі, вогню, повітря та води… Тому все, що задумано, обов’язково збудеться.

Взагалі, міста — мов люди: у кожного своя доля, своє обличчя, свої чари. У кожному місті є вулиці, що втілили в собі його дух, неповторність, історію та красу. У Бердянську — це проспект Азовський та вулиця Горького. Саме там багато дво- та триповерхових будинків старої забудови, які справедливо можна вважати архітектурною родзинкою міста… Ще окремий куточок минулого, котрий буквально дихає історією, — парк імені П. П. Шмідта й територія довкола нього.

Вражає своєю «суворою» красою будівля Бердянського державного педагогічного університету. Свого часу тут була Бердянська чоловіча гімназія, у якій  у різні роки навчалися зокрема, такі видатні люди, як П. П. Шмідт — учасник повстання на крейсері «Очаков» у 1905 році; В. А. Хавкін — мікробіолог, винахідник вакцини, що врятувала світ від холери й чуми; українська письменниця В. М. Єніна. У цій гімназії викладали відомий композитор та поет П. І. Ніщинський (псевдонім Петро Байда).

Пізнавальний та активний відпочинок

Коли ви будете в Бердянську, обов’язково відвідайте аквапарк — один з найбільших в Україні. Це — сучасний розважальний комплекс, який зовні нагадує давню фортецю, площею п’ять гектарів.

Дуже радимо побувати і в Бердянському зоопарку — чарівному острові екзотики на узбережжі Азовського моря. Всього в зоопарку — понад 120 видів звірів та птахів. І це — найбільший та найкращий, на думку фахівців, приватний зоопарк України.

А найбільше задоволення можна отримати, відвідавши дельфінарій — місце, де знаходиться неймовірний світ, у якому гармонійно поєднуються краса, грація, душевність і доброта.

На морі — геть без алергії!

У Бердянську чимало різноманітних готелів, котеджів та іншого житла, яке можна орендувати на час відпочинку. Проте ми всім радимо селитися на відпочинок не в самому місті, а їхати на Бердянську косу, де розташувалися чимало туристичних баз відпочинку та санаторіїв. Тут навіть алергіки «з багаторічним стажем» будуть дихати вільно і почувати себе здоровими. Ось що значать чудове море та чисте повітря в поєднанні з гарним та бадьорим настроєм, а також — привітною сонячною погодою з легким і приємним, ненав’язливим вітерцем.

За враженнями Сергія Дзюби

 Фото: berdyansk.travel