Де отримати безкоштовну медичну допомогу в разі забиття та перелому

Взимку та навесні, коли на вулиці ожеледиця, у травматологів додається роботи. Де отримати допомогу, якщо впали на вулиці чи вдома і підозрюєте у себе забій або навіть перелом, а також скільки це коштуватиме – розбиралися «Вісті».

НАЙБЛИЖЧИЙ ТРАМВПУНКТ

Особливо легко отримати травму руки або ноги в зимовий період, проте обережним потрібно бути і в теплу пору року. Нерівний асфальт, високі підбори, пробіжка за автобусом, заняття спортом – усе це може призвести до травмування. Зрозуміти, що отримали серйозну травму, можна за такими ознаками, як сильний біль та набряк кінцівки, або навіть її деформація. Якщо вдарилися головою, то через якийсь час може з’явитися головний біль і порушення координації. У таких випадках потрібно одразу звертатися по медичну допомогу. Для цього працює єдиний номер 103.

«Зателефонувати до екстреної служби може як сам постраждалий, так і свідок події. Під час спілкування з диспетчером потрібно чітко описати симптоми та стан травмованої людини. Залежно від цього, диспетчер або направить до постраждалого бригаду, або розповість про першу допомогу, яку слід надати людині, а також адресу найближчого травмпункту», – говорить начальниця управління Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Шуліка. Вона зазначила, що швидка доставить постраждалого до установи, яка має угоду із НСЗУ.

«І пацієнт отримає всю необхідну медичну допомогу безоплатно. А саме: огляд та консультацію лікаря, безкоштовну діагностику, у тому числі рентгенологічні, ендоскопічні, ультразвукові функціональні дослідження, виконані лікарями вузької спеціалізації, такими як хірург чи ортопед-травматолог, лікувальні процедури чи хірургічні втручання», – сказала Наталія Шуліка.

Якщо ж людина з травмою потребує госпіталізації, то перебування у стаціонарі та харчування для пацієнта також безкоштовні. Вона додала, що у лікарні, яка уклала договір із НСЗУ, серед послуг, що можуть отримати хворі, – це інструментальні та лабораторні дослідження, медична допомога для полегшення, зняття або усунення симптомів та проявів травматичного ушкодження, знеболення. Хворим проводять операції з анестезією, а також забезпечують реабілітацію в гострий період безкоштовно.

У ЗОНІ РИЗИКУ

За словами лікарів-травматологів, у зоні ризику з отримання переломів, ударів та вивихів – люди старшого віку. Їм складніше дається пересування засніженими тротуарами, у них гірша координація і більш тендітні кістки.

«Найчастіші травми у людей похилого віку – це пошкодження в ділянці променево-зап’ясткового суглоба, переломи кісток передпліччя, травма в ділянці плечового суглоба. Найбільш складні переломи – у проксимальному відділі стегнової кістки, шийки стегна», – зазначив завідувач відділення травматології обласної лікарні ім. Мечникова Валерій Томілін. Реабілітація таких людей більш тривала, ніж у молодших.

«Терміни зрощування переломів збільшуються у півтора рази, а то й удвічі. Відновлення функцій верхніх кінцівок відбувається трохи швидше, а ось нижніх довше. Їм частіше потрібні ходунки, милиці та інвалідні візки», – повідомив завідувач відділення ортопедії обласної лікарні ім. Мечникова Олександр Губарік.

Лікарі наполегливо просять осіб старшого віку утриматися від прогулянок у зимову пору року, а їхніх сусідів та родичів прохають допомогти їм з покупками продуктів та ліків, щоб таким чином знизити ризик можливого отримання травми пенсіонерами.

ТАМАРА БЄЛКІНА

фото із відкритих джерел