Де у Дніпрі відсвяткують Водохреща

19 січня, об 11.00 на території історичної пам’ятки «Стара Самар – Новобогородицька фортеця» відбудеться святкування Водохреща. Про це на прес-конференції повідомили директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко та директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

«Ця подія поєднує дві речі. По-перше, це відпочинок наших містян – людей, які живуть «на асфальті». Вони вийдуть на природу: ліс, сніг, чудові краєвиди, святковий настрій. По-друге, – ознайомлення з традиціями нашого народу, які, будьмо відвертими, призабуті», – зазначив директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

У програмі заходу – освячення води, занурювання в ополонку, виступи вокальних та хореографічних колективів, аніматорів, святкові вистави. Крім того, відбудеться виставка козацької зброї, а також всім охочим пропонуватимуть козацький куліш. Також гості свята зможуть взяти участь у майстер-класі з хокею, покататися на ковзанці та у візку, запряженому конем.

«Згідно з сьогоднішніми традиціями, треба стрибати в ополонку. Якщо говорити про українські чи давні народні звичаї, то це необов’язково. Досить бути поряд, взяти участь в освяченні води та інших обрядах», – зазначив директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Вхід на захід безкоштовний. Щоб гості свята могли дістатись до села Шевченко, де розташована Новобогородицька фортеця, буде підсилений рух маршруту № 98. А від кінцевої зупинки до місця проведення заходу організують підвезення.

Добавить комментарий