Де в Україні найпростіше знайти роботу: карта

Одесу і Львів в минулому році визнали кращими містами для ведення бізнесу, Вінницю і Харків – найзручнішими для життя. Україна слідує тренду розвинених країн, де необов’язково їхати в столицю, щоб знайти роботу і добре жити. Фахівці Work.ua підрахували кількість вакансій на тисячу жителів у різних регіонах, пише «Сегодня».

Це не суворі розрахунки, які показали б точні дані, адже оголошення про роботу розміщують не тільки на профільних сайтах, а й в соцмережах, газетах або шукають співробітників через знайомих. Але тенденцію простежити можна. Дані на окупованому Криму відсутні.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Найпростіше знайти роботу в Києві

Інші міста можуть бути зручніше для життя, а працевлаштуватися в Києві все одно простіше. У столиці розміщені найбільші компанії країни, так і державні відомства зосереджені тут же.

На другому місці – Дніпропетровськ

Близькість до зони бойових дій місту не заважає, а допомагає: сюди найчастіше переводять бізнес донецькі і луганські підприємці. Хоча і без цього Дніпропетровськ був економічно активним. За даними Держкомстату, в місті зареєстровано більше підприємств, ніж у всій Полтавській або Херсонській області – ось і вакансії з’являються частіше.

Що більше місто, то більше вакансій

У Львові набагато більше вакансій на 1000 осіб, ніж в Тернополі, в Одесі – вдвічі більше, ніж в сусідньому Миколаєві, про Київ і Дніпропетровськ ми вже говорили. Міста-мільйонники створюють більше робочих місць і підштовхують розвиток інфраструктури. Зручність міста не так важлива: якщо там живе багато людей і вигідно вести бізнес – будуть і робочі місця.

Виняток – Запоріжжя і Харків

У цих двох містах знайти роботу важче, ніж, наприклад, в Рівному чи Івано-Франківську.

Знайти роботу складно в Чернігові та Ужгороді

У Чернігові вакансій вчетверо менше, ніж в Києві. Недалеко пішли і Суми. Незважаючи на туристичний і торговий потенціал регіонів, в Чернівцях і Ужгороді знайти роботу важче, ніж в сусідніх обласних центрах.

Наявність робочих місць – важливий фактор успішності будь-якого міста, адже якщо можна знайти роботу вдома, велика частина людей не виїжджатиме до Києва або інших великих міст. У розвинених країнах крім столиці є й інші промислові, наукові та культурні центри – наприклад, Мюнхен і Гамбург в Німеччині, Нью-Йорк і Бостон в США. Це дозволяє уникнути перенаселення столиці і появи “депресивних” регіонів. В Україні розвиток різних частин країни допоможе ще й знизити еміграцію, адже часто людей за кордон штовхає неможливість знайти роботу.

карта работа

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *