День соборності України 2023: як його відсвяткували у Дніпрі

Цього року Україна відзначає 104-у річницю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Акт Злуки був зумовлений історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самовизначення, становлення політичної нації.

Ланцюг єдності_Дніпро

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Традицією свята є «живий ланцюг» – її історія починається з 1990 року, коли патріотичний український народ вирішив продемонструвати державну єдність. Перший «живий ланцюг» організували патріотичні сили 21 січня 1990 року між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Основне русло суцільним ланцюгом починалося в Івано-Франківську від Центрального народного дому і тягнулося до Стрия, де приєднувалося незначне відгалуження з поодиноких учасників із закарпатського напрямку. Зі Стрия живий шерег прямував до Львова, звідти – до Тернополя. Далі маршрут проходив через Рівне, Житомир – і до Софійської площі в Києві. За різними оцінками, участь в акції тоді взяли від 500 тисяч до 3 мільйонів українців. Також того дня акція на підтримку «живого ланцюга» відбулась у Харкові. Відтоді мешканці різних міст України організовують «живий ланцюг» кожного року.

Цьогоріч патріотична акція «Ланцюг єдності» від молоді Дніпра була проведена біля найвищого флагштока у Дніпрі. Підтвердити нашу незламність, соборність та неподільність українських земель, скріпивши долоні синьо-жовтою стрічкою – такою була мета акції.

Ланцюг єдності_Дніпро

Окрім стрічки з кольорами нашого прапора, учасники акції також тримали в руках таблички з назвами українських міст, зокрема деокупованих і тих, що зараз знаходяться під окупацією. Згадали і ті міста, що зазнали найбільших ударів ворога.

Ланцюг єдності_Дніпро

«У мене табличка з назвою тимчасово окупованого Сімферополя. Колись він обов`язково повернеться до себе додому, в Україну, і теж приєднається до «живого ланцюга» з нашим прапором. А зараз, навіть у такий скрутний час для нашої країни, важливо показати усьому світу, що нас не зламати, показати, що ми сильні та незалежні, нас не роз`єднати!» – говорить мешканка Дніпра Ірина.

До «Ланцюга єдності» доєдналося багато людей, як молодь, так і дорослі з дітьми.

Анастасія Передерій

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!