День святого Валентина: свято не тільки для закоханих

День святого Валентина – свято, яке не потребує довгих презентацій, адже складно сьогодні знайти людину, яка б не чула про день закоханих. До слова, відзначають його 14 лютого.

Щороку ця особлива дата ніби зводить людей з розуму. Всі кудись поспішають. Одні квапляться забронювати столик у дорогому ресторані, купити найкращі подарунки, інші нервують і ламають голову, як же зізнатися в своїх почуттях. І все це неодмінно відбувається в останні вільні хвилини.

Не зважаючи на те, що свято називається «День закоханих», не варто приписувати його виключно закоханим людям. Нові покоління змінюють попередні і традиції стають іншими. Зараз чимало тих, хто святкує разом з друзями: вони також дарують валентинки один одному і проводять разом час, висловлюючи свою любов і повагу. Наприклад, у Фінляндії 14 лютого називається Днем друзів. У свято прийнято вітати кращих друзів. Вважається, що значення змінилося через прагнення суспільства до рівноправності чоловіків та жінок. А можливо, це через те, що романтичні стосунки, як і дружба, вимагають насамперед відданості і щирих почуттів.

Не зайвим буде розповісти невелику історію виникнення Дня закоханих. Існує безліч легенд і теорій, пов’язаних з цим святом, але найвідомішою вважається Золота легенда.

У ній розповідається про те, що в ті темні часи жорстокий римський імператор Клавдій II усвідомив, що армії не вистачає солдатів, а самотній чоловік, який не обтяжений дружиною і сім’єю, набагато краще буде битися на полі битви, і заборонив чоловікам одружуватися, а жінкам і дівчатам – виходити заміж за коханих чоловіків. Але закохуватися люди від цього менше не стали. На їхнє щастя, знайшлася людина, яка, не побоялась імператорського гніву і стала таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Це був священик на ім’я Валентин, який щиро співчував нещасним закоханим.

Незабаром діяльність святого Валентина стала відома владі, і його посадили до в’язниці. Трагізму додає ще й той факт, що Валентин закохався в дочку в’язничного наглядача – Юлію. Ясна річ, що повз імператора це не пройшло. І той засудив священика до страти.

Валентин перед смертю написав любій дівчині зізнання в коханні – валентинку, де розповів про свої почуття, і підписав його «Твій Валентин». Прочитано воно було вже після того, як його стратили, а сама кара сталася 14 лютого 269 року.

 Ось така коротка, але трагічна історія стоїть за усім відомим святом закоханих.

Напередодні цього дня, хоч як це не дивно, люди починають ділитися на два табори: в першому ті, хто щиро радіють святу і транслють цю чудову енергетику на оточуючих. А люди другого табору дотримуються думки, що цей день давно втратив свою справжню суть і перетворився в так званий «парад показухи та лицемірства». Адже, навіщо по-справжньому закоханим якийсь особливий день для вираження своїх почуттів? Чому б людям не перестати показувати свою любов один до одного лише по «особливим» датам? Чи не правильніше було б ділитися своїми почуттями і любов’ю протягом усіх 365 днів року? Відповідь на ці питання кожен повинен дати собі сам.

Це стосується і подарунків. Для милих серцю людей їх можна робити будь-коли. Для цього зовсім не потрібна ніяка «особлива дата». Подарунки – це видимі символи кохання, незалежно від того, купили ви їх або зробили своїми руками. Що тут говорити, навіть присутність поряд з дорогою людиною – вже подарунок.

 День святого Валентина – це не тільки свято подарунків, квітів, цукерок і листівок. Цей день означає набагато більше. Тому варто проявляти більше уваги і любові до людей, які вас оточують.

І, напевно, найголовніше нагадування в день закоханих: не обов’язково бути у стосунках, щоб відчувати себе коханою чи коханим. Можна подчуватися прекрасно навіть у відносинах з самим собою: робити собі подарунки, насолоджуватися походами в кафе, чи займатися саморозвитком і надихати себе на безліч речей. В цьому немає нічого поганого, адже ви самі – це найголовніша людина у вашому житті. І в першу чергу важливо любити і поважати себе!

Марина Іваніна

фото: з відкритих джерел