Мільйонні зловживання розслідують у міській раді Дніпра

Слідчі Дніпропетровської області викрили мільйонні зловживання під час публічних закупівель. Один з департаментів Дніпровської міської ради у вересні 2017 року провів закупівлю програмного забезпечення та надав перевагу пропозиції за 2,2 млн. гривень, відхиливши пропозицію вартістю 1 млн. гривень. Повідомляють в ГУ НП України у Дніпропетровській міській раді.

Як виявилось,  підставою для відхилення тендерним комітетом вдвічі дешевшої пропозиції стали не технічні особливості програмного продукту, не умови його поставки чи гарантійного обслуговування, а нібито невідповідність однієї із десятка поданих підприємством довідок встановленим вимогам. Під час дослідження обставин події слідчі відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності виявили, що насправді усі подані підприємством з найбільш економічно вигідною пропозицією документи відповідали вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» і тендерний комітет не мав підстав її відхиляти.

Більше того, на момент закінчення публічних торгів встановленим вимогам не відповідали саме документи, подані підприємством-переможцем. Однак, учасники тендерного комітету поставились лояльно до прорахунків улюбленого учасника і надали йому можливість подати виправлені документи вже після закінчення закупівлі, прямо порушуючи встановлену законом процедуру.

Протягом жовтня 2018 року, слідчими спільно з оперативними співробітниками Управління захисту економіки у Дніпропетровській області, інспекторами Держаудитслужби та прокурорами прокуратури Дніпропетровської області зібрані численні докази злочину. Голові тендерного комітету повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків). Судом йому обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.