Для водіїв Дніпра створили електронний кабінет

В Україні для зручності власників автомобілів було створено  електронний кабінет водія. Він стане у нагоді для тих жителів Дніпра, хто планує придбати машину та дізнатись усе про обрану автівку – від кількості аварій до дати першої її реєстрації.

Також ним можуть скористатися ті, хто захоче дізнатися про свої адмінпорушення, можливі штрафи та записатись в електронну чергу до сервісного центру.

Створити свій елект­ронний кабінет водія можна на сайті Головного чи Регіонального сервісного центру МВС або на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги». Авторизуватись у кабінеті можна за допомогою електронного підпису, BankID – коли система ідентифікує громадянина через українські банки (за умови наявності реєстрації на порталі фінустанови) або Mobile ID – коли на картці з номером є підпис громадянина.

«У кабінеті є шість розділів, які надають інформацію про адмінпорушення та сплату штрафу; можна дізнатись актуальні відомості про свої транспортні засоби та переглянути дані про посвідчення водія; записатись в електронну чергу або замовити індивідуальний номерний знак», – говорить головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю Регіонального сервісного центру МВД у Дніпропетровській області Ірина Снітько.

Вона зазначила, що, наприклад, в разі придбання авто майбутній власник може перевірити його на кількість власників, наявність страхування, участь у ДТП та дату першої реєстрації або особливі відмітки.  Щоправда, частина послуг може бути платною. Слід зауважити, що зазначений сервіс надає дані, які не містять конфіденційної інформації щодо власника авто.

Зараз не всі авто­мобілі можна пере­вірити, тут є дані лише на ті з них, які зареєстровані з 2013 року. Над системою працюють і надалі інформації буде більше.

Анастасія Нефретова, фото з відкритих джерел