Дніпро прийме унікальну пісочну виставку

Шостого липня у Дніпрі художньому музеї відкривається  І Міжнародна пересувна виставка пісочної графіки «Поза часом». Організаторами цього проекту, який стартував у грудні 2015 року, є молоді харківські художниці – Анастасія Меленцова та Анна Ружинська. Кураторами проекту виступають Дар’я Котюх, Ольга Радецькая. Повідомляютьу прес-службі музею.

Популяризація пісочного мистецтва, розвиток пісочної графіки є основними ідеями проекту. 38 художників із різних міст та країн беруть участь у пересувній виставці пісочної графіки, презентують свої роботи в галереях 34 міст 5 країн: Біларусі, Литви, Молдови, Росії, України. Виставку вже побачили у Києві та Харкові.

«У різний час художники-графіки використовували різні техніки і матеріали. Наприкінці ХХ століття з’явилася пісочна анімація. Пісок і скло, світло і тінь, рухи рук художника та фантазія створюють образи, які змінюють один одного на очах у глядачів… Так створюється пісочна історія. Нетривалість відрізняє пісок від інших художніх матеріалів. Художники пісочної графіки дивують техніками і прийомами в цьому оригінальному і новому виді графічного мистецтва, який успішно і стрімко розвивається, поповнюється талановитими майстрами більше 50-ти років. Використовуючи сипучу техніку, художники sand art ХХI століття створюють свої работи піском. Фіксують їх цифровим фотоапаратом, роздруковують за допомогою техніки високої роздільності на різних матеріалах. З результатом цієї роботи ви маєте можливість ознайомитись на виставці «Поза часом»», – розповідають у  прес-службі музею.

Програмою відкриття виставки, що відбудеться 6 липня о 16.00, заплановано майстер-клас та виступ художників пісочної анімації наживо.