Завзяті користувачі соцмереж можуть потрапити у пастку депресії, – лікарі

Чим більше часу людина проводить у соціальних медіа, тим більше шансів захворіти на депресію вона має. Дослідження, у якому взяли участь молоді люди віком від 19 до 32 років, виявило: ті, хто протягом тижня часто перевіряв соціальні мережі, мають сильнішу схильність до депресивних настроїв у 2,7 рази.

Автори експерименту опитали 1787 учасників, які користувались соцмережами в середньому 61 хвилину на день, відвідуючи свій аккаунт 30 разів на тиждень, повідомляє The Independent.

У чверті з них були високі показники депресії.

Директор Піттсбурзького центру дослідження медіа, технологій та здоров’я доктор Браян Прімак, який керував дослідженням, заявив: «Існує ймовірність, що люди, у яких вже спостерігаються симптоми депресії, починають користуватися соцмережами більше. Можливо, через те, що вони не мають достатньо енергії для безпосередніх соціальних стосунків».

Однак, за його словами, є кілька причин, чому спілкування у соцмедіа може призвести до депресивних думок.

Один з них – феномен, який так і називають – «депресія Facebook».

«Люди, залучені у простори соцмереж, відчувають, що їхнє життя не досягає ідеалізованого портрету, котрим інші люди намагаються відчайдушно поділитися», – розповідає лікар.

Однак він застерігає, що так людина потрапляє до замкненого кола: звертається до соцмереж за підтримкою, однак надмірна залученість лише поглиблює депресію.

Дослідження Медичної школи університету Піттсбурга охопило 11 найпопулярніших медіа-платформ: Facebook, YouTube, Twitter, Google Plus, Instagram, Snapchat, Reddit, Tumblr, Pinterest, Vine and LinkedIn.

Джерело: Українська правда

Фото Jason Howie/Flickr

Добавить комментарий