Дніпропетровщина лідирує по створенню ОСББ серед інших областей

Понад тисячу об’єднань співвласників багатоквартирних будинків створили цьогоріч на Дніпропетровщині. Загалом їх – вже майже 2,5 тисячі. Це найбільше в Україні, повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«На Дніпропетровщині зростає кількість людей, які об’єднуються та самостійно опікуються власними будинками. Ці люди не чекають, доки хтось наведе лад в їх домівках, а роблять їх доглянутими та затишними самі. Цьогоріч мешканці 1145 багатоповерхівок області створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Загалом в регіоні вже майже 2,5 тисячі ОСББ. Найбільше в Україні», – повідомив очільник області Валентин Резніченко.

Найактивніше від послуг ЖЕКу на користь ОСББ відмовляються у Дніпрі, Жовтих Водах, Кривому Розі, Марганці, Нікополі та Павлограді. Мешканці багатоповерхівок самостійно встановлюють розмір квартплати, формують бюджет та визначають, куди витрачати кошти. Люди самі вирішують, який ремонт слід зробити найперше, обирають компанії, що надаватимуть послуги з вивозу сміття та лагодитимуть дах, контролюють якість робіт.

Отримують власники ОСББ й інші вигоди. Для них діє державна програма пільгового кредитування. Позичальникам компенсують 40% кредиту на заходи з енергоефективності: утеплення будинку, модернізацію системи опалення, встановлення нових вікон та лічильників. Перевагами програми вже скористалися 38 об’єднань співвласників Дніпропетровщини, вони взяли кредити на понад 2,3 млн. грн.

Створити ОСББ не складно, головне – ініціатива мешканців будинку. Докладніше про те, як організувати об’єднання співвласників, тут. Можна звертатися й до ресурсних центрів.

Добавить комментарий