Дніпропетровщину чекає нове районування

Свого часу адміністративно-територіальна реформа була «фішкою» уряду Гройсмана. Нова влада децентралізацію не припинила. На думку нинішніх урядовців, ця реформа є однією з найбільш важливих і успішних, та має бути завершена до місцевих виборів, призначених на осінь цього року.

Більше громад

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

12 червня Кабінет Міністрів України зробив ще один крок у  цьому напрямі – затвердив проєкти нового переліку територіальних громад та районів. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, зараз в країні існує вже понад 1000 об’єднаних територіальних громад, а по завершенню процесу децентралізації їх має стати 1 470. У свою чергу кількість районів скоротиться з 490 до 129. Але ці зміни повинна підтримати Верховна Рада.

«Ми будемо говорити про затвердження нового проєкту районування облас­тей. Для того, щоб влада функціонувала більш ефективно та не дублювала ніяких функцій. Зараз існує на карті 490 ра­йонів. Їх пропонується укруп­нити й створити втричі менше. Існуючий районний поділ був утворений ще за часів СРСР і абсолютно не відповідає сучасним стандартам. Є райони, де проживає 5 тисяч людей і є райони, де проживають 180 тисяч людей. Відповідальність в таких районах однакова, а навантаження різне», – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Плюси і мінуси

Згідно з проєктом, у Дніпропетровській області передбачається створення шести ра­йонів – це Дніпровський, Кам’янський, Криворізький, Нікопольський, Новомосковський та Павлоградський. Також у нашій області буде чи не  найбільша кількість об’єднаних територіальних громад.

На думку дніпровського економічного експерта Михайла Крапивка, подібне районування може мати як позитивні, так і негативні наслідки. Якщо для держави – це певна економія фінансів, то звичайні громадяни у «подарунок» отримають зайві витрати і додаткові незручності.

«По-перше, даний проєкт передбачає скорочення територіальних одиниць – укрупнення. З одного боку, це здається добре, тому що скорочуються адмі­ністративні витрати, менше людей задіяні на державній службі регіональних органів. Але з іншого боку, це означає те, що людям, які мешкають у віддалених населених пунктах, доведеться витрачати більше часу і коштів, щоб дістатися до своєї адміністрації, отримати якийсь документ, щось зареєструвати. Тому зараз не можна однозначно сказати, що це дуже добре чи дуже погано. Є свої плюси та мінуси. Залежить від того, з якої позиції дивитися. Якщо з боку державних фінансів чи коштів територіальних громад – це, здавалось би, краще. З іншого боку, це додаткові витрати і незручності для мешканців. Якщо ж райони укрупняться, але при цьому на місцях залишаться представництва хоча б ті, що були у «старих» ра­йонах, і вони отримають статус філіалу, то ми взагалі, м’яко кажучи, нічого не виграємо», – підкреслив Михайло Леонідович.

Тетяна Сіденко

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!