Дніпропетровщину відвідав Петро Порошенко

20 листопада Дніпропетровщину з робочим візитом відвідав Президент України Петро Порошенко. Незважаючи на дощову погоду, глава держави оглянув, як триває ремонт об’їзної дороги, вручив ключі військовослужбовцям, навідався до реконструйованого педіатричного корпусу Центру матері та дитини ім. Руднєва, а також нагородив волонтерів та учасників Революції гідності.

Важлива кільцева

Робочу поїздку Петро Порошенко розпочав з огляду відремонтованої ділянки дороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя. Її лагодження розпочалося в травні цього року. Ця траса має важливе для області значення, адже завдяки їй вдасться розвантажити місто від транспортних потоків. Президент наголосив, що із будівництвом автошляхів, особливо в регіонах, не лише налагоджується транспортне сполучення між населеними пунктами та таким чином — зв’язок між людьми. «Це і розвиток бізнесу, транспортної інфраструктури, розвиток туризму, збереження коштів і побудова конкурентоздатної держави», — додав Петро Порошенко. Завершити ремонтні роботи планують уже цього року, інтенсивність руху автомобілів — 13,5 тис. транспортних засобів за добу.

Нагорода волонтерів

Напередодні Дня Гідності та Свободи Петро Порошенко відвідав Алею пам’яті загиблих Героїв, аби ушанувати пам’ять про полеглих під час подій на Майдані та тих, хто загинув, боронячи нашу державу, на сході України. Потім Президент згадав події чотирирічної давнини, які привели нашу країну до змін, і нагородив учасників Революції гідності та волонтерів Дніпра орденами «За мужність» III ступеня. «Тут зібрались ті люди, які відіграли визначну роль у нашій боротьбі. Люди, які в надзвичайно складних умовах не побоялися стати на захист демократичних цінностей. Дніпропетровська область зробила колосальний внесок у захист країни. Край є передовим рубежем і водночас надійним тилом, в якому кується наша перемога. Патріотична позиція Дніпропетровщини стала визначальною для інших регіонів та вирішальною для долі усієї України», — сказав Петро Порошенко. Нагороду з рук Президента отримали 16 людей, п’ятеро з яких — представники області. Серед них — дніпровський громадський діяч Тамара Мудрак. «Після побиття студентів я, не роздумуючи, поїхала на Майдан, бо була обурена порушенням людських прав. Спочатку допомогала тим, хто був там, потів — бійцям на сході», — згадує жінка.

Житло для військових

Під час візиту глава держави вручив сертифікати та ключі від квартир військовослужбовцям 19-го окремого мостового загону 26-го об’єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту. Квартири отримали 32 військовослужбовці, 27 з яких — учасники бойових дій. Ці військові відновлюють об’єкти інфраструктури на першій та другій лініях оборони. Президент наголосив, що разом із становленням армії держава почала системну роботу із забезпеченням житлом військовослужбовців.«За останні три роки військові Збройних сил України отримали більш як дві з половиною тисячі квартир. Той, хто присвятив своє життя захисту Батьківщини, повинен мати гідне грошове забезпечення і достойні соціально-побутові умови», — зауважив Петро Порошенко. Він також зазначив, що в майбутньому планується масштабний проект будівництва сучасних гуртожитків для контрактників.

Реабілітація новонароджених

Цього дня глава держави взяв участь у відкритті реконструйованого корпусу відділення педіатрії Центру матері та дитини імені Руднєва. На його ремонт було виділено близько 85 млн. грн. Це спільний проект держави та області, втілити його в життя стало можливим завдяки реформі децентралізації. «Ще кілька років тому про це не було можливості навіть мріяти. Дійсно, шкода, що в Україні поки що таких проектів — одиниці. Тут усе, як мені доповіли, має бути за європейськими стандартами – від інтер’єру до інноваційного обладнання. Повністю змінено підхід щодо надання медичних послуг малюкам», — сказав Президент. У зазначеному відділенні — найновіше технічне обладнання для реабілітації новонароджених, кожна палата має свою душову кімнату та санвузол, стіни коридору. Усе це додаватиме настрою малечі. У відділенні зможуть перебувати 58 дітей із мамами, ще 15 ліжок — передбачені для денного перебування.

Анастасія Нефретова,
фото Миколи Лисенка та прес-служби ОДА

До Єдиного Дня інформування