Дніпропетровська майстриня створює ляльок з душею
Викладач однієї зі шкіл Дніпра Альона Устименко створює ляльок з душею і вчить цьому дітей. «Важко описати ті емоції, що охопили мене при створенні першої лялечки!» – зазначає вона – «З лялькою-мотанкою мене познайомила моя колега, саме за її порадою я придбала у майстрині першу ляльку на подарунок. Лялька мене настільки вразила своєю незвичністю, чарівністю. Перші враження і стали поштовхом для вже власних мотаночок. Важко описати ті емоції, що охопили при створенні першої лялечки. Пам’ятаю , мені дуже кортіло побачити, яка вона буде. Відтоді не можу зупинитися, закінчую одну мотаночку і одразу в уяві вимальовую нові образи. І результат завжди вражає».
При створенні ляльки потрібно дотримуватись певних правил. Для мотання ляльки треба обрати день, коли ви можете присвятити свій час улюбленій справі, окрім свят та неділі. Хоч середа і п’ятниця вважаються днями гріховними для заняття рукоділлям, В залежності від призначення лялечки використовують різні природні матеріали (гілочки дерев, кукурудзу, крупу, лікарські трави, солому, засушені квітки). Аксесуари для мотаночки підбираються ретельно, деякі детальки виготовляю по техниці «мука – солька».
Тканини використовуються натуральні, якщо шматочки від одягу, рушничків, обов’язково чисті і випрасувані. В основі багатьох ляльок – кукурудзяний качан. Безліч унікальних мотанок вже знайшли своїх власників, а деякі ще чекають. Але кожна особлива, створена з емоціями, і дійсно має душу.
«Всім майстриням, які тільки починають працювати над мотанками, бажаю працювати натхненно, творити щиросердо, з любов’ю і з усім своїм теплом, насолоджуючись процесом народження лялечки. Адже кінцевий результат цього вартий. Людина, яка отримає цю мотаночку, або бере до рук, або навіть дивиться на неї стає трошки щасливішою!» – радить майстриня.
Дарина Сухоніс,
фото автора